Pocztówki na dobre! (jutro), czyli Muzeum Miejskie w Tychach dodaje otuchy.

 


Muzeum Miejskie w Tychach dodaje otuchy – to limitowana seria pocztówek wydanych z myślą o osobach, które nie mogą odwiedzać Muzeum. To pomysł na utrzymanie kontaktu z odbiorcami, do których nie docieramy przez internet, a także forma dodania otuchy tym, którzy w czasach pandemii są „na posterunku“ i nie pracują w trybie home officePocztówki „ku pokrzepieniu“ będą mogli znaleźć w swoich skrzynkach mieszkańcy niektórych tyskich bloków. Trafią też za pośrednictwem wolontariuszy do seniorówpracowników lokalnych punktów sprzedażykierowców komunikacji miejskiej i medyków.

Pocztówkami chcemy wprowadzić nastrój nadziei i pogody duchaNa czterech wzorach pocztówek znajdują się archiwalne zdjęcia z lat 60. i 70. XX wieku ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach, prezentujące letni wypoczynek w okolicach pomostu na Jeziorze Paprocańskim czy zabawy dzieci na przedszkolnym placu zabaw i w Parku Niedźwiadków. To wszystko uzupełnione inspirującymi cytatami z popularnych piosenek.

Na rewersie można przeczytać:

„Wszystkich nas zaskoczyła ta niespodziewana sytuacja i to, że nie możemy być ze sobą tak blisko jak wcześniej. Tęsknimy za naszymi gośćmi i przyjaciółmi – Ciebie też nam brakuje.
Przyjmij od nas pocztówkę na otuchę i słowa ku pokrzepieniu. Podziel się tą nadzieją ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Możesz też nam wirtualnie „pomachać”, dopisując na pocztówce, co Ci w duszy gra, potem robiąc zdjęcie z pocztówką i oznaczając nas w mediach społecznościowych: FB @MuzeumMiejskiewTychach / Instagram: @mmtychy lub wysyłając na promocja@muzeum.tychy.pl