Andrzej Borowiec i Karina Sofińska najpopularniejszymi sportowcami roku 2019 w Tychach.

 


Andrzej Borowiec wśród seniorów i Karina Sofińska wśród młodzieżowców – to zwycięzcy 11. edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Tyskiego Sportowca Roku 2019, organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach oraz redakcję tygodnika „Twoje Tychy”.

Na plebiscyt wpłynęły 1.424 głosy. Poniżej zamieszczamy pierwsze piątki wśród seniorów i młodzieżowców wraz z punktacją. Zwyciężczyni w młodszej kategorii – Karina Sofińska już po raz trzeci znalazła się w gronie laureatów. W 2017 roku zajęła trzecie miejsce, w 2018 roku – była druga i teraz okazała się najlepsza. Postęp, jeśli chodzi o sportowe osiągnięcia i sympatię kibiców jest więc oczywisty. Z kolei Andrzej Borowiec po raz pierwszy zapisał się wśród laureatów, od razu zdobywając pierwsza lokatę. W gronie laureatów to drugi reprezentant sportów walki. Pierwszym był Marcin Held.

Różnice punktowe między zawodnikami w plebiscytowym rankingu są niewielkie i można powiedzieć, że o kolejności decydował każdy głos. Zmiana punktacji sprawiła, iż każdy, kto głosuje w plebiscycie ma realne szanse, by wpłynąć na jego wynik. To powoduje, że w trakcie głosowania sytuacja zmienia się niemal z dnia na dzień i tak naprawdę nie wiadomo, jaka ostatecznie będzie kolejność na mecie. Także różnice między piątką najlepszych, a kolejnymi miejscami są minimalne. Na przykład wśród młodzieżowców 6. miejsce zajęła snowboardzistka Aleksandra Ochnio, która miała 126 punktów, o 12 mniej niż piąty Paweł Lisiński. Z kolei wśród seniorów szósta była reprezentacyjna zawodniczka Atomówek Sylwia Łaskawska – 109 pkt – o 26 pkt mniej niż Maciej Mańka.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom plebiscytu dziękujemy za udział i oddanie głosów. Wszystkim mówimy – do zobaczenia na uroczystym podsumowaniu i zapraszamy do plebiscytowej zabawy za rok, mając nadzieję, że naszym sportowcom nie zabraknie sukcesów oraz powodów do radości i satysfakcji.


Źródło : https://mosir.tychy.pl/