Maseczkomat na bieruńskim Rynku.

 


Przed Urzędem Miejskim w Bieruniu stanął Maseczkomat – urządzenie, w którym kupić można maseczki ochronne, chusteczki antybakteryjne oraz płyny do dezynfekcji rąk. Inicjatywa ta ma za zadania stworzyć Mieszkańcom kolejną możliwość nabycie środków ochrony osobistej.

Maseczkomat pojawił się na bieruńskim Rynku, dzieki współpracy Urzędu Miejskiego z firmą WATER SOLUTION POLSKAKorzystać  niego mozna 24 h/dobę. Ze względu na bezpieczeństwo, płatności dokonywać można tylko i wyłącznie kartą.

Cennik:

  • Maseczki o dwóch typach – 9 zł i 12 zł
  • Żel antybakteryjny do rąk (100 ml) – 10 zł
  • Chusteczki antybakteryjne – 3,50 zł.

Warto podkreślić, że Miasto Bieruń na wiele sposób usiłuje udostępnić Mieszkańcom maseczki ochronne. Seniorzy (65+) otrzymują maseczki bezpłatnie z dostawą do domu, jeśli zgłoszą taką potrzebę na infolinię MOPS. Bieruński Ośrodek Kultury włączył się w akcję Razem #SzyjemyDobro. Kinoteatr JUTRZENKA i Dom Kultury TRIADA to miejsca maseczkodzielni, a więc punktY dystrybucji maseczek. Warto podkreślić, że takich punktów w naszym mieście jest więcej – dbają o to niezastąpione wolontariuszki z Bierunia. Sprowadzenie do Bierunia maseczkomatu, to kolejny sposób na umożliwienie mieszkańcom nabycia maseczek i innych środków ochrony indywidualnej. Docelowo drugi maseczkomat ma stanąć w nowobieruńskiej części miasta.

Maseczkomat

MaseczkomatŹródło : https://www.bierun.pl/