PANEK CarSharing w Tychach – promocja na start.

 


Największy operator systemu CarSharingowego- PANEK jeszcze w kwietniu obejmie swoim zasięgiem wszystkie miasta powyżej 100 000 mieszkańców. Od dziś usługa dostępna jest na Śląsku. Każdy nowy Użytkownik otrzyma 20 zł do wyjeżdżenia na start.

Do stref, w których można wynająć samochód dołączają dziś : Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Bytom, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Ruda Śląska, Chorzów oraz Świętochłowice i Mysłowice. Poza możliwością poruszania się w strefach powyższych miast, samochodem PANEK można pojechać także w dalszą podróż, także w jedną stronę. Wszystkie strefy wynajmu widoczne są w aplikacji mobilnej PANEK gotowej do pobrania ze sklepów GooglePlay
i AppStore.

Począwszy od 20 kwietnia na Facebooku firmy pojawiać się będą informacje o nowych strefach wynajmu. Każdego dnia do PANEK CarSharing dołączy przynajmniej jedno nowe miasto.

-W związku w przedłużającą się sytuacją epidemiczną podjęliśmy decyzję o kontynuacji ekspansji usługi. Większość połączeń kolejowych jest zawieszonych, nie działają samoloty, a potrzeba przemieszczania dalej występuje. Nie chcemy nikogo namawiać do wychodzenia z domu, dajemy możliwości tym, którzy tego potrzebują. Dzięki CarSharingowi można na przykład zrobić większe zakupy, co z kolei powoduje, że do sklepu chodzimy rzadziej. Zmniejsza się szansa zarażenia i kolejki. Wiemy, że nie każdy ma samochód, my mamy ich ponad 2 000 i robimy wszystko, aby były jak najbardziej użyteczne – informuje Katarzyna Panek, rzecznik PANEK S.A.

PANEK CarSharing zorganizował za pomocą swoich samochodów akcję społeczną #HelpSharing i zwraca do 70 zł dziennie osobom, które transportują np. zakupy czy leki potrzebującym. Dzięki rozszerzeniu obszaru objętego usługą PANEK więcej osób będzie mogło zaangażować się w akcję i więcej osób otrzyma pomoc. (www.panekcs.pl/helpsharing)

-Samochody w nowych strefach będą pojawiać się stopniowo, mogą to być Toyoty Yaris, Toyoty Corolla i CHR, Seaty Arona i Mercedesy GLA. Schemat jest taki sam jak przed dwoma tygodniami. Najpierw pojawi się strefa, potem samochody. Część aut przyjedzie pewnie z naszymi Użytkownikami z innych miast, część przetransportujemy sami. Dzięki możliwości podróżowania po całej Polsce samochody z czasem rozlokują się zgodnie z zapotrzebowaniem – dodaje Katarzyna Panek.

Samochody PANEK są wynajmowane na minuty i kilometry, ale także na doby i tygodnie. Można nimi jeździć po całej Polsce i pozostawiać w strefach znajdujących się na mapie aplikacji PANEKW celu skorzystania z samochodu wystarczy zainstalować aplikację PANEK i poczekać na potwierdzenie utworzenia konta. Aby przejść proces rejestracji potrzebne będzie prawo jazdy i karta płatnicza. Przejazdy będą bezpłatne aż do wykorzystania kwoty 20 zł, którą każdy nowy Użytkownik otrzyma na start. W razie pytań PANEK oddaje do dyspozycji infolinię, która pomaga w przejściu przez proces rejestracji: 690 20 20 20.

Zachęcamy do śledzenia strony panekcs.pl i obserwacji profilu na fracebooku. Strefy widoczne są też w aplikacji dostępnej w sklepach GooglePlay iAppstore.