90-letnia tyszanka zmarła w tyskim szpitalu.

 


Ministerstwo Zdrowia w czwartek (9 kwietnia) rano opublikowało najnowsze doniesienia dotyczące sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju.

Zmarła pierwszą osobą mieszkająca w Tychach. Jest nią 90 letnia kobieta.

– Mamy 136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:  23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego,  11 osób z woj. podlaskiego,  9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego,  3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,  3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. lubuskiego – czytamy w mediach społecznościowych na profilu Ministerstwa Zdrowia.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące – podało ministerstwo.


Źródło : https://www.se.pl/