Kolejne dwie osoby zmarły w tyskim szpitalu.

 


Kolejne dwie osoby zmarły w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach. To 68-latek z Częstochowy i 51-latek z powiatu myszkowskiego. Łącznie w woj. śląskim z powodu zakażenia koronawirusem zmarło już 10 osób.

68-letni mieszkaniec Częstochowy trafił na tyski oddział obserwacyjno-zakaźny 22 marca. – Wczoraj jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył, pacjenta przeniesiono więc na OIOM. Niestety nie udało się uratować jego życia. Mężczyzna miał choroby współistniejące – podał Śląski Urząd Wojewódzki.

Wczoraj po południu rzeczniczka wojewody poinformowała o śmierci kolejnego pacjenta, 51-letniego mieszkańca powiatu myszkowskiego. – Do tyskiej placówki trafił 30 marca z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem: z wysoką gorączką i dusznościami. Z powodu problemów z krążeniem wpierw leczony był na kardiologii, później trafił na OIOM. Nie ustalono źródła zakażenia mężczyzny – przekazała Alina Kucharzewska.

Przed godz. 15:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 73 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W tej grupie nie ma osób z woj śląskiego.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego.

Jest też dobra wiadomość: szpital Megrez w Tychach opuścił tzw. pacjent „zero”, czyli ten, który jako pierwszy trafił tam z wykrytym koronawirusem. – Opuścił szpital jako ozdrowieniec – podała Małgorzata Jędrzejczyk, rzeczniczka tej placówki.

W praktyce: to oznacza, że testy laboratoryjne, które przeprowadzono, dwukrotnie dały wynik negatywny – nie wykazały obecności koronawirusa. Pacjent mógł więc wyjść ze szpitala do domu – teraz musi jednak przebywać w izolacji. Jeśli będzie się czuł dobrze, to za tydzień będzie można go uznać za osobę, która wyzdrowiała.

W woj. ślaskim odnotowano do tej pory 272 zachorowania. 10 osób zmarło, 6 wyzdrowiało. Natomiast w całej Polsce jest 2420 zachorowań i 36 ofiar śmiertelnych.


Źródło : https://www.radioexpress.pl/