Tyska fabryka samochodów FCA przedłuża przerwę w produkcji.

 


Zatrudniająca ok. 2,2 tys. osób fabryka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach, która od tygodnia nie produkuje samochodów z powodu pandemii koronawirusa, przedłużyła w poniedziałek okres zawieszenia produkcji do 10 kwietnia. Przestój trwa także w pozostałych europejskich zakładach FCA.

Początkowo zakład w Tychach – na podstawie zarządzenia dyrekcji – miał wstrzymać pracę jedynie 16 i 17 marca w celu przeprowadzenia w fabryce kompleksowej dezynfekcji; załoga miała pójść głównie na urlop. 16 marca zapadła jednak decyzja na szczeblu koncernu o wprowadzeniu dłuższego przestoju w większości europejskich zakładów. W poniedziałek okres zawieszenia produkcji przedłużono do 10 kwietnia.

Przed przestojem fabryka w Tychach wytwarzała dziennie średnio 1040 samochodów – ponad trzytygodniowy przestój oznacza ubytek w produkcji rzędu nawet prawie 20 tysięcy aut.

W dniach zawieszenia działalności produkcyjnej będzie pracować wyłącznie niezbędny personel wskazany przez bezpośrednich przełożonych. „Personel ten pracować będzie w całkowitym poszanowaniu norm oraz rozporządzeń rządowych, stosując równocześnie wszelkie środki bezpieczeństwa i higieny wdrożone od samego początku wybuchu pandemii wirusa” – zapewnia spółka.


Źródło : https://www.wnp.pl/