Koronawirus : Mieszkaniec Szczyrku zmarł w tyskim szpitalu.

 


Nie żyje pacjent zakażony koronawirusem. Mężczyzna, mieszkaniec Szczyrku, przebywał w szpitalu w Tychach. Wiadomość o śmierci mężczyzny pacjenta przekazał Urząd Miasta Szczyrk.

marły to starszy mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Tychach. Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku, apeluje o zachowanie spokoju i o pozostanie w domach.

 Na podstawie informacji, którą otrzymałem przed chwilą z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, muszę przekazać przykrą i smutną wiadomość – mamy pierwszą ofiarę śmiertelną koronawirusa w Szczyrku. Zostały wszczęte procedury obowiązujące w takim przypadku. Proszę w tym trudnym momencie o zachowanie spokoju. Dbajmy o siebie i przestrzegajmy wszystkich zasad – napisał w oświadczeniu Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku.

Informację potwierdziło Ministerstwo Zdrowia – Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem – to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach – czytamy na Twitterze. Przedstawiciele ministerstwa dodają, że zmarły miał choroby współistniejące.

Przypomnijmy, że w województwie śląskim do tej pory jest 74 zakażonych koronawirusem.


Źródło : https://www.se.pl/