Maspex przekaże milion produktów dla szpitali, m.in. Szpitala Wojewódzkiego.

 


Produkty firmy Maspex trafią do 21 szpitali w Polsce – wszystkich szpitali zakaźnych jednoimiennych, w tym do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Łącznie do szpitali trafi ponad milion sztuk produktów m.in. soków i musów owocowych Tymbark i Kubuś, niegazowanej wody źródlanej Kubuś Waterrr, dań gotowych i dżemów Łowicz, zup Krakus, makaronów i płatków Lubella oraz suplementów diety Plusssz.

Pierwsze dostawy do szpitali będą realizowane już w tym tygodniu – informuje spółka z Wadowic.

Maspex zaoferował pomoc w postaci wsparcia produktowego dla 21 szpitali, w tym szpitali, które są szpitalami jednoimiennymi powołanymi kilka dni temu przez ministra zdrowia.

Chodzi o placówki we Wrocławiu, Grudziądzu, Puławach, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Krakowie, Warszawie, Kędzierzynie-Koźlu, Łańcucie, Łomży, Gdańsku, Kościerzynie, Wejherowie, Tychach, Raciborzu, Starachowicach, Ostródzie, Elblągu, Poznaniu i Szczecinie.

Pomoc trafi także do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który został dostosowany do potrzeb kobiet w ciąży z podejrzeniem choroby COVID-19. Wsparcie produktowe otrzyma również Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.

„Produkty trafią do pacjentów oraz lekarzy, pielęgniarek i personelu, którzy dziś stoją na pierwszej linii w walce z koronawirusem” – podaje w komunikacie Maspex.

„Obecnie wszystkie zakłady Maspeksu w Polsce i za granicą pracują w ruchu ciągłym i cały czas dostarczają żywność do sklepów. Firma wdrożyła rygorystyczne procedury, których celem jest zabezpieczenie pracowników i procesu produkcji” – zaznacza spółka spożywcza.


Źródło : https://www.agropolska.pl/