Kolejne pieniądze dla tyskiego szpitala.

 


Aż milion złotych planuje przeznaczyć katowicka spółka Węglokoks na walkę z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Te pieniądze trafią do szpitali i placówek medycznych.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, spółka Węglokoks zamierza przeznaczyć aż milion złotych na wsparcie szpitali w walce z koronawirusem.

– Widzimy, jak trudne są działania zmierzające do zminimalizowania skutków pandemii. Deklarujemy również w przyszłości nasze pełne zaangażowanie i wszelką pomoc, jakiej może udzielić nasza firma – powiedział PAP prezes Węglokoksu Tomasz Heryszek.

Jak przypomina PAP, już kilka dni temu Adam Gawęda, odpowiedzialny za górnictwo w polskim rządzie informował o tym, że zarządy państwowych spółek górniczych podjęły decyzję o przekazaniu środków finansowych dla śląskich szpitali.

Jeszcze na początku tego tygodnia Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała o przekazaniu 2 mln zł dla śląskich placówek medycznych. Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, z tej puli szpital w Raciborzu otrzyma 1 mln zł, szpital w Tychach 500 tys. zł, a szpitale w Jastrzębiu-Zdroju i Wodzisławiu Śląskim po 250 tys. zł.

Przypomnijmy, że szpitale w Raciborzu i w Tychach w ostatnich dniach zostały w całości przekształcone w szpitale zakaźne na potrzeby pacjentów z koronawirusem – są wśród 19 takich placówek w Polsce.

W sumie w woj. śląskim stwierdzono dotąd 26 przypadków zarażeniem wirusa SARS-CoV-2. Pacjenci, oprócz Raciborza i Tychów, przebywają w szpitalach w Zawierciu, Cieszynie, Częstochowie oraz Chorzowie. Wszyscy czują się dobrze, a ich życiu nic nie zagraża.


Źródło :  https://www.eska.pl/