BitBay przekazał szpitalowi w Tychach 100 tys. zł na walkę z koronawirusem.

 


Giełda BitBay poinformowała 17 marca 2020 o przekazaniu 100 tys. zł na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez Sp. z o. o. w Tychach. Placówka ta została wyznaczona przez Ministra Zdrowia do pełnienia roli szpitala zakaźnego. Środki przekazane przez zarząd BitBay mają posłużyć do zaopatrzenia szpitala w sprzęt medyczny niezbędny do leczenia osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, a także środków sanitarnych do ochrony lekarzy i pracowników medycznych.

– Skutki epidemii dotykają każdego z nas. Należy zrobić wszystko, aby wirusa zatrzymać. Chcemy wesprzeć tych, którzy walczą z nim każdego dnia. Wraz z innymi przedsiębiorcami ze śląska planujemy również dalszą pomoc placówkom w naszym regionie – komentuje prezes zarządu giełdy Sylwester Suszek.

Giełda zapowiedziała również uruchomienie w najbliższych dniach zbiórki na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce i koronawirusem. Środki zgromadzone podczas akcji zostaną przekazane Fundacji TVS do wykorzystania na zakup sprzętu medycznego, koniecznego do leczenia i ratowania zdrowia chorych na koronawirusa SARS-CoV-2 oraz środków sanitarnych chroniących lekarzy i pracowników medycznych na terenie Śląska.

Każdy będzie mógł wesprzeć akcję. Oprócz możliwości przesyłania dotacji w kryptowalutach udostępniona zostanie również możliwość wpłacania środków w złotówkach. Przedstawiciele platformy zapewniają, że już w najbliższych dniach w ramach portalu Finansowanie Społecznościowe pojawi się strona zbiórki.


Źródło : https://comparic.pl/