GKS Tychy po raz piąty w historii został Mistrzem Polski. To oznacza, że w przyszłym sezonie tyski klub będzie reprezentował Polskę w Lidze Mistrzów. W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa Zarząd Polskiej Hokej Ligi na podstawie regulaminu postanowił przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/20. Po konsultacji z klubami PHL podjęto decyzje, że najlepszą drużyną w kraju został GKS Tychy, wicemistrzem Re-Plast Unia Oświęcim, a na najniższym stopniu podium uplasowały się ex aequo zespoły, JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice.

Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu:

Zarząd Polskiej Hokej Ligi na podstawie regulaminu postanowił przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/20.

Zarząd Polskiej Hokej Ligi działając na podstawie pkt 44.1. Regulaminu Rozgrywek PHL postanowił:

– po konsultacji z klubami PHL, które awansowały do półfinałów play-off Polskiej Hokej Ligi, zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 z dniem 11 marca 2020 roku.

– przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/2020 klubom, które awansowały do półfinałów play-off według punktacji uzyskanej przez kluby w ćwierćfinałach play-off oraz sezonie zasadniczym:

I miejsce i tytuł Mistrza Polski otrzymuje GKS Tychy

II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski otrzymuje Re-Plast Unia Oświęcim

III miejsce otrzymują ex aequo: JKH GKS Jastrzębie oraz GKS Katowice

W przypadku PHLK zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, działając w porozumieniu z WGID PZHL, postanowił:

– zakończyć sezon rozgrywkowy Polskiej Hokej Ligi Kobiet z dniem 11 marca 2020 roku.

– przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/2020 według punktacji uzyskanej przez kluby w sezonie zasadniczym oraz biorąc pod uwagę awans do półfinałów PLHK:

I miejsce i tytuł Mistrza Polski otrzymuje KH Polonia Bytom

II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski otrzymuje GKS Stoczniowiec Gdańsk

III miejsce otrzymują ex aequo: UKHK Unia Oświęcim oraz SKKH Atomówki GKS Tychy

Decyzja o zakończeniu wszystkich rozgrywek hokejowych podjęto w związku z dynamiczną sytuacją dotyczącą zagrożeniem epidemią koronawirusa (COVID-19), kierując się zaleceniami władz centralnych Rzeczpospolitej Polski, w tym Ministra Sportu oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.