Totolotek Puchar Polski : GKS Tychy – Cracovia 1:2

Pierwszym półfinalistą okazała się Cracovia. W Tychach pokonała pierwszoligowy GKS 2:1, ale dopiero po dogrywce. Mecz rozegrano bez udziału publiczności.

Był to historyczny mecz, bo pierwszy w Polsce bez udziału kibiców w związku z zagrożeniem koronawirusem. Z trybun mecz obejrzeli tylko przedstawiciele mediów, a zza linii członkowie obu drużyn i chłopcy od podawania piłek. Na stadionie przebywało zatem mniej niż 100 osób.

Pierwsza połowa niczym nas nie zaskoczyła. Cracovia tak naprawdę nie stworzyła sobie żadnej dogodnej sytuacji. Z kolei GKS Tychy zmarnował tę jedyną. W 19 minucie pomylił się Szymon Lewicki, którego tymczasowy trener Ryszard Komornicki zmienił po godzinie gry.

Również w drugiej połowie Cracovia skupiła się na wrzucaniu piłek z bocznych sektorów oraz po rzutach rożnych i wolnych. Prowadzenie objęła po przechwycie na połowie rywala. Idealnie zagrał Pelle van Amersfoort, a dzieła dokończył Mateusz Wdowiak, uderzając pod poprzeczkę. Była to 52 minuta.

Cracovia nie poszła za ciosem. W 90 minucie ukarali ją zmiennicy GKS Tychy: podał Mateusz Piątkowski, a strzelił Wojciech Szumilas, doprowadzając tym samym do dogrywki.

W pierwszej części dogrywki przewagę osiągnął GKS Tychy. Stworzył sobie trzy okazje, podczas gdy Cracovia tylko jedną. Poprzeczkę obili Szumilas z Piątkowskim. Wprowadzony napastnik popisał się też indywidualną akcję, ale sprzed linii jego uderzenie wybił jeden z obrońców asekurujących Lukasa Hrosso. Chwilę przed końcem dogrywki z podania Thiago użytek zrobił Pelle van Amersfoort.

GKS Tychy – Cracovia 1:2 pd. (0:0, 1:1)
0:1 – Mateusz Wdowiak (51.)
1:1 – Wojciech Szumilas (90.)
1:2 – Pelle van Amersfoort (115.)

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha – 5. Maciej Mańka, 4. Marcin Biernat, 3. Łukasz Sołowiej (66, 22. Wilson Kamavuaka), 13. Łukasz Moneta – 23. Omar Monterde (72, 96. Wojciech Szumilas), 15. Jan Biegański (99, 19. Michał Staniucha), 31. Keon Daniel Ż , 8. Łukasz Grzeszczyk Ż, 17. Sebastian Steblecki Ż – 32. Szymon Lewicki (60, 27. Mateusz Piątkowski). Trener Ryszard Komornicki.

Cracovia: 31. Lukáš Hroššo – 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 34. Ołeksij Dytiatjew Ż , 33. Kamil Pestka (91, 3. Michal Sipľak) – 4. Sergiu Hanca, 8. Milan Dimun (91, 6. Sylwester Lusiusz), 5. Janusz Gol, 10. Pelle van Amersfoort, 11. Mateusz Wdowiak (74, 99. Tomáš Vestenický) – 21. Rafael Lopes (102, 7. Thiago).