Sparing : GKS II Tychy – LKS Pogoń Imielin 10:0

Podopieczni trenera Tomasza Wolaka nie mieli litości nad rywalami i w meczu sparingowym z drużyną LKS Pogoń Imielin zwyciężyli 10:0.

Wynik spotkania już w 5. minucie otworzył Bojarski, który wykorzystał podanie Staniuchy i dokładając tylko nogę skierował piłkę do siatki. Na kolejne trafienie przyszło nam nieco poczekać, ale po nieco ponad dwudziestu minutach ponownie pokazał się Staniucha, który tym razem sam postanowił wykończyć akcję i skuteczną kiwką wymanewrował bramkarza gości posyłając finalnie futbolówkę do bramki na 2:0.

Tyszanie nie zwalniali tempa, raz za razem zagrażając bramkarzowi przyjezdnych, który miał pełne ręce roboty. I choć przy uderzeniach Misztala czy Krężeloka zdołał jeszcze uchronić swój zespół od utraty kolejnych goli, to przy strzałach Pańkowskiego i Staniuchy był już bezradny i to tyszanie schodzili na przerwę prowadząc 4:0.

Po zmianie stron nasza gra wyglądała jeszcze lepiej i skuteczniej. Już minutę po wznowieniu gry Paluch huknął pod poprzeczkę wykorzystując zagranie Wróblewskiego i mieliśmy 5:0. Chwilę później Paluch ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując podanie Szołtysa.

W 51. minucie na 7:0 technicznym lobem zza pola karnego podwyższył Wróblewski, a dwa kolejne trafienia padły łupem Denysa, który w obu sytuacjach popisał się dobrym dryblingiem.

Mecz momentami był dobry, a nawet i bardzo dobry. Cieszy wysoka wygrana i nasza skuteczność, choć kilka mankamentów w naszej grze się pokazało i nad tym będziemy musieli jeszcze popracować – powiedział trener Tomasz Wolak.

Wynik w ostatniej minucie meczu ustalił Wróblewski i „Trójkolorowi” dopisali sobie kolejne sparingowe zwycięstwo.

Przed nami jeszcze jedna gra kontrolna, ale nie traktuję jej jak próbę generalną. Będzie to kolejna okazja żeby przyjrzeć się naszym zawodnikom, jak i tym testowanym – podsumował opiekun GKS Tychy.

GKS II Tychy – LKS Pogoń Imielin 10:0 (4:0)
1:0 Bojarski (5.)
2:0 Staniucha (27.)
3:0 Pańkowski (43.)
4:0 Staniucha (45.)
5:0 Paluch (46.)
6:0 Paluch (49.)
7:0 Wróblewski (51.)