INMEDICO i FIZJOSFERA oficjalnymi partnerami medycznymi GKS Tychy.

 


Centrum Medyczne INMEDICO oraz Centrum Rehabilitacji FIZJOSFERA zostali oficjalnymi partnerami medycznymi Klubu Piłkarskiego GKS Tychy. Spośród bogatej oferty ośrodka fizjoterapeuci GKS wybrali możliwość korzystania z komory hiperbarycznej oraz zabiegów falą uderzeniową i laserem wysokoenergetycznym.

Inmedico to Centrum Medyczne zlokalizowane przy ul. Wąskiej 7 w Tychach. W ramach współpracy tyszanie będą korzystać tam z komory hiperbarycznej, która przyspiesza regenerację powysiłkową i pourazową. Zabieg w takim urządzeniu trwa powyżej 1 godziny i ma również wpływ na podniesienie poziomu erytropoetyny w organizmie, oczywiście na dozwolonym, nie przekraczającym norm dopingowych poziomie.

W Inmedico mieści się natomiast Centrum Rehabilitacji Fizjosfera. Tam piłkarze GKS będą mogli skorzystać z zabiegów falą uderzeniową i laserem wysokoenergetycznym. To doskonałe uzupełnienie codziennej pracy fizjoterapeutów: Leszka Simiłowskiego i Łukasza Tatoja o wysokiej klasy sprzęt do zabiegów fizykoterapii.

Tyski klub współpracuje z ośrodkami już od jakiegoś czasu, teraz natomiast ta współpraca została sformalizowana.

Warty podkreślenia jest fakt, że z usług Centrum korzystają zawodnicy w pełni sił, którzy dzięki temu mogą szybciej regenerować się po ciężkich treningach, czy też meczach w krótkim odstępie czasu, ale również ci dochodzący do zdrowia po urazach. Doskonałym przykładem jest tutaj Bartek Szeliga, który aktualnie przechodzi rehabilitację po zabiegu artroskopii stawu kolanowego – mówi Leszek Simiłowski, fizjoterapeuta tyskich piłkarzy.

Profesjonalne uprawianie piłki nożnej nie kończy się na jednostce treningowej odbytej na boisku, czy siłowni. Wręcz przeciwnie – odpowiednia regeneracja ma duży wpływ na boiskową postawę. Piłkarze GKS na Stadionie Miejskim mają zapewniony dostęp do kriokomory oraz specjalnych butów regeneracyjnych, Recovery Pump. Nawiązanie współpracy z Centrum Medycznym Inmedico i Centrum Rehabilitacji Fizjosfera to kolejny krok klubu w rozwoju tego obszaru funkcjonowania drużyny.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/