GKS Tychy przygotowuje się do rundy wiosennej w Grodzisku Wielkopolskim.

 


Piłkarze GKS Tychy w środę rozpoczną kluczowy etap przygotowań do rundy wiosennej obecnego sezonu. Najbliższych dziesięć dni podopieczni Ryszarda Tarasiewicza spędzą w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie oprócz codziennej pracy na treningach rozegrają także dwa mecze kontrolne – z trzecioligowymi KKS Kalisz i Zagłębiem II Lubin.

Zimowe zgrupowanie Trójkolorowi spędzą w miejscu, które jest im doskonale znane, bowiem w Wielkopolsce drużyna GKS przebywała już m.in. podczas przedsezonowych przygotowań. Teraz wybór ponownie padł na ośrodek Rodan-Groklin, gdzie do dyspozycji piłkarzy będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią, siłownia oraz niezbędna odnowa biologiczna.

Tyszanie podczas obozu będą trenować dwa razy dziennie. Przerywnikami w ciężkiej, codziennej pracy będą gry kontrolne. Formę zielono-czarno-czerwonych sprawdzą: lider III ligi gr. 2 – KKS Kalisz (15 lutego, godz. 13:00) oraz 17. drużyna III ligi gr. 3 – Zagłębie II Lubin (19 lutego, godz. 12:00).

W kadrze na obóz znalazło się 26 zawodników. Wśród nich jest kapitan GKS, Łukasz Grzeszczyk, który po przejściu zabiegu w grudniu minionego roku, dotychczas brał udział w przygotowaniach, ale wystąpił jedynie w sparingowej grze z Ruchem Chorzów. Prosto z Hiszpanii do Grodziska Wlkp. pojedzie również świeżo upieczony reprezentant Polski do lat 17, Marcel Misztal. Dla 16-letniego pomocnika będzie to premierowy obóz z pierwszym zespołem.

W zgrupowaniu nie będzie uczestniczył natomiast Bartosz Szeliga. 27-letni obrońca na czas obozu udał się do Łodzi, by tam kontynuować rehabilitację po zabiegu artroskopii stawu kolanowego, który przeszedł po zakończeniu rundy jesiennej.

Kadra GKS Tychy na obóz w Grodzisku Wielkopolskim (12.02 – 21.02):

Bramkarze: Marek Igaz, Konrad Jałocha, Mateusz Maciejowski, Adrian Odyjewski.
Obrońcy: Marcin Biernat, Ken Kallaste, Marcin Kowalczyk, Maciej Mańka, Mateusz Pańkowski, Łukasz Sołowiej.
Pomocnicy: Aleksander Biegański, Jan Biegański, Keon Daniel, Łukasz Grzeszczyk, Dario Krišto, Marcel Misztal, Łukasz Moneta, Jakub Piątek, Kacper Piątek, Dominik Połap, Sebastian Steblecki, Wojciech Szumilas.
Napastnicy: Dawid Kasprzyk, Szymon Lewicki, Mateusz Piątkowski, Michał Staniucha.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/