Pijany kierowca spowodował kolizję.

 


Policjanci tyskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę opla, który mając dwa promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję. Nietrzeźwy mieszkaniec Tychów nie zareagował w porę i najechał na tył innego pojazdu. Teraz prócz spowodowania kolizji odpowie także za kierowanie w stanie nietrzeźwym, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Minionej soboty po godzinie 18.00 na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i al. Bielskiej w Tychach doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem m-ki Opel Astra najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył samochodu BMW. Policjanci po przybyciu na miejsce przebadali trzeźwość uczestników zdarzenia. Okazało się, że 52-letni kierujący oplem miał 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Pijany tyszanin stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi nawet 2 – letni pobyt w więzieniu.

Wszystkim kierujących przypominamy, że na holu tyskiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat. KAŻDY samodzielnie i bezpłatnie jest w stanie upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości, a także nie odrywa dyżurnych w ich bieżącej pracy. Zachęcamy wszystkich wątpiących w swój stan trzeźwości kierujących, do sprawdzenia swojej dyspozycji.

 


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/