Marcin Piekarski nowym trenerem seniorek Polonii Tychy.

 


Marcin Piekarski został nowym trenerem pierwszej drużyny Polonii Tychy. 34- letni szkoleniowiec zastąpi tym samym dotychczasowego trenera Dariusza Grzesika. Nie oznacza to jednak jego odejścia z klubu – Grzesik będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego Polonii. Do klubu wraca również Magdalena Antkowiak, tym razem w roli trenera bramkarzy.

Nowy trener polonistek jest doskonale znany w tyskim środowisku piłkarskim. W 2010 roku ukończył kurs UEFA B i od tamtej pory prowadzi młodzieżowe drużyny zespołów z Podokręgu Tychy, m.in. JUW-e Jaroszowice, APN GKS Tychy, Unii Bieruń, czy Fortuny Wyry. Ostatnio prowadził również reprezentację powiatu mikołowskiego młodzików. W 2012 roku pracował w zespole seniorskim – razem z rezerwami Unii Bieruń wywalczył awans do klasy B. Doświadczenie zdobywał też na zagranicznych stażach w takich klubach jak PSV Eindhoven, NEC Nijmegen, Vitesse Arnhem, FC Utrecht oraz w kraju, m.in. w Lechu Poznań, Zagłębiu Lubin i Rakowie Częstochowa.

Z początkiem 2020 roku zaczął pracę w KP GKS Tychy, gdzie obecnie prowadzi drużynę młodzików. Tę pracę będzie łączył z funkcją pierwszego szkoleniowca seniorek Polonii.

– Trenera Piekarskiego znam od dawna i jestem przekonany, że jego umiejętności oraz pasja w tym, co robi, pomoże nam się wspiąć na jeszcze wyższy poziom – mówi prezes KKS Polonia Tychy Dawid Kołodziejczyk.

Tym samym zostały wprowadzone zmiany w strukturze działania klubu. Powołane zostało stanowisko dyrektora sportowego, które zostało powierzone Dariuszowi Grzesikowi. Będzie on odpowiadał m.in. za politykę transferową klubu. – Trener Grzesik to bardzo szanowana postać nie tylko w naszym regionie, ale w całej Polsce. Powierzenie mu funkcji dyrektora sportowego to ciągłość polityki klubu. Wierzymy, że autorytet i wiedza trenera mogą nam dać jeszcze bardzo wiele – tłumaczy Kołodziejczyk.

Do współpracy z Polonią wraca Magdalena Antkowiak. Wychowanka naszego klubu będzie odpowiadać za przygotowanie bramkarek. To powrót 26-latki do tyskiej drużyny. Związana z Polonią jest od początku swojej przygody z piłką. W rundzie wiosennej 2015 roku została wypożyczona z naszego klubu do Ekstraligowego 1.FC Katowice, by po sezonie wrócić do Tychów. Od 2016 roku była zawodniczką GKS Katowice, z którym przeszła drogę od 2. ligi do najwyższej klasy rozgrywkowej.
– Zawsze Polonia była w mojej głowie, ponieważ to mój pierwszy klub. Sentyment wciąż jest. Czuję się tu dobrze, chociaż jest to „nowa” drużyna, ponieważ jest tu wiele nowych dziewczyn. Jestem dobrej myśli – mówi Magdalena Antkowiak po powrocie.

Witamy trenera Marcina Piekarskiego oraz trener Magdalenę Antkowiak w klubie i życzymy sukcesów z Polonią! Jednocześnie dziękujemy trenerowi Dariuszowi Grzesikowi za dotychczasową pracę i życzymy powodzenia w nowej roli!