Tyska Liga Futsalu wkracza w decydujacą fazę sezonu zasadniczego.

 


Aż 9 spotkań podczas najbliższego weekendu obejrzą kibice Tyskiej Ligi Futsalu i w zasadzie każde z nich będzie dla wszystkich zespołów meczami na wagę złota. Format rozgrywek w sezonie 2019/2020 powoduje, że 8 drużyn najpierw walczy o to, aby znaleźć się w najlepszej „czwórce” po sezonie zasadniczym, a następnie w rundzie dodatkowej w bezpośrednich starciach zagrać o mistrzostwo. Z kolei ekipy z grupy słabszej, w trzeciej rundzie zagrają o prawo gry w TLF CUP do którego awans zapewnią sobie tylko dwa z czterech zespołów.

Sobotnie zmagania zaczynamy od jakże ciekawie zapowiadającego się starcia Jesion z Hapoelem Beer Kebab. Pierwsi po dokonanych wzmocnieniach w okienku transferowym urwali punkty Piwkarzykom remisując z nimi w ostatniej kolejce 4:4. To pokazuje, że Jesiony nie składają broni i do końca chcą powalczyć o awans do najlepszej „czwórki”. Z kolei Hapoel dołek z początku sezonu ma już za sobą, a do meczu z Jesionami podejdą mocno podbudowani, bowiem od pięciu kolejek nie zaznali goryczy porażki pokonując po drodze Piwkarzyków.

W drugim meczu dnia zmierzą się wywołani wcześniej do tablicy Piwkarzyki oraz Prawnicy. Wicemistrzowie TLF w ostatnim czasie zaliczyli kilka wpadek i do liderujących Boysów tracą już 6 oczek. Kolejna utrata punktów może być opłakana w skutkach, dlatego też należy przypuszczać, że Piwosze do meczu z Prawnikami podejdą maksymalnie skoncentrowani.

Niepokonani jak dotąd Bad Boys w sobotę zagrają z Piłkarskimi Emerytami. Faworytem są „Źli Chłopcy”, którzy w tym sezonie są nie do zatrzymania i pewnym krokiem zmierzają po upragniony tytuł. Emeryci są jednak na tyle niewygodnym rywalem, że BB na pewno nie będą dopisywać sobie kompletu punktów jeszcze przed wyjściem na parkiet.

Na zakończenie 10 kolejki Magna Formpol podejmie Multi Polymers. Dla popularnych „Polymersów” otwiera się spora szansa na punkty, bowiem Formpol zagra bez swojego lidera – Sebastiana Idczaka, który pauzuje z powodu 3 żółtych kartek.

W niedzielę zapowiadają się nie mniejsze emocje, a to dlatego, że ponownie dojdzie do bezpośrednich pojedynków o pierwszą „czwórkę”. Jesiony zmierzą się z Emerytami, Hapoel z Prawnikami, a Magna Formpol z Piwkarzykami. Ścisk jaki panuje w tabeli, powoduje, że wszystkie sześć zespołów z miejsc 3-8 mają realne szanse na awans do grupy mistrzowskiej. W niej miejsce możemy już chyba zarezerwować dla Bad Boys i Piwkarzyków.

Sześć drużyn, dwa wolne miejsca i bezpośrednie pojedynki podczas najbliższego weekendu. Chyba nie trzeba lepszej reklamy, aby zachęcić kibiców do przybycia na halę przy al. Piłsudskiego 20. W oba dni zaczynamy punktualnie o 9:00.

HARMONOGRAM GIER:

18.01.2020 SOBOTA 10 kolejka

  • 9:00 Hapoel Beer Kebab – Jesiony
  • 9:50 Piwkarzyki – Prawnicy
  • 10:40 Bad Boys – Piłkarscy Emeryci
  • 11:30 Multi Polymers – Magna Formpol

19.01.2020 NIEDZIELA 11 kolejka

  • 9:00 Prawnicy – Multi Polymers (zaległy)
  • 9:50 Jesiony – Piłkarscy Emeryci
  • 10:40 Hapoel Beer Kebab – Prawnicy
  • 11:30 Magna Formpol – Piwkarzyki
  • 12:20 Bad Boys – Multi Polymers


Źródło : http://futsal-tychy.futbolowo.pl