„Wesoła wdówka” w Teatrze Małym.

 


Teatr Mały – 17 stycznia 2020 r., godz. 19.00
Bilety :  55 – 70 zł

Wystąpią soliści Teatru Muzycznego Arte Creatura i Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura.

Operetka „Wesoła wdówka” Franza Lehara z roku 1905 odniosła ogromy sukces i okrzyknięto ją arcydziełem gatunku. Uznawana jest za najlepszą i najczęściej graną operetkę, przepełnioną samymi szlagierami z największym bodaj hitem scen operetkowych „Usta milczą, dusza śpiewa”.
Tytułowa wdówka to młoda Hanna Glawari, której mąż – bogaty bankier – umiera po zaledwie ośmiu dniach małżeństwa, pozostawiając ją z niebywałym majątkiem. Bankier był obywatelem małego księstwa Pontevedro, dlatego wdówka, a raczej jej majątek, wzbudza ogólne zainteresowanie. Sam minister skarbu Pontevedry poleca podwładnym zająć się kobietą, tak by nie wyszła za mąż za obcokrajowca, a jej pieniądze nie odpłynęły za granicę. Tymczasem Hanna wyjeżdża do Paryża, gdzie spotyka rodaka i swą dawną miłość – hrabiego Daniłę. Niegdyś ich związkowi sprzeciwiła się rodzina Daniły, jako że Hanna była ubogą panną, teraz z kolei duma odbiera hrabiemu odwagę do ujawnienia swoich uczuć. Oświadcza on się dopiero po wiadomości, że w przypadku powtórnego zamążpójścia majątek Hanny przepada. Jest to oczywiście jedynie towarzyska blaga, bo zaraz po oświadczynach okazuje się, że pieniądze przepadają na rzecz następnego męża.
„Wesoła wdówka” od lat bawi publiczność śmiałym i dowcipnym librettem oraz porywającą muzyką. Światową sławę zyskała inscenizacja „Wesołej wdówki” na nowojorskim Brodwayu (1944) w reżyserii samego Jana Kiepury z nim oraz Martą Eggert na scenie.

W rolach głównych wystąpią artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura, m.in.: Natalia Piechowiak / Ewelina Wiśniecka, Magdalena Czarnecka / Ewelina Sobczyk, Grażyna Żaak, Adrianna Bałuszyńska, Pulina Dziedzic, Maciej Ogórkiewicz, Jarosław Wewióra, Tomasz Świerczek, Adam Żaak, Michał Dziedzic, Kuba Bergel, Piotr Rybak i Marceli Pałczyński.
Reżyseria i choreografia: Anna Siwczyk
Solistom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Jarosława Praszczałka / Marka Kudry

 

ORGANIZATOR:
Fundacja Arte Creatura
CZAS TRWANIA:
160 minut
BILETY
do nabycia w kasie Teatru Małego oraz na stronie www.artecreatura.art.pl
REZERWACJA MIEJSC W KASIE TEATRU:
tel. 32 227 36 17. Odbiór zarezerwowanych biletów – najpóźniej 14 dni przed wydarzeniem.
UWAGA
Impreza gościnna – karty „Aktywni 60 plus” oraz „3 + liczna rodzina” nie są honorowane.

Źródło : https://teatrmaly.tychy.pl/