Jarosław Zadylak nowym koordynatorem grup młodzieżowych.

 


Wychowanek z ekstraklasowym doświadczeniem został nowym koordynatorem grup młodzieżowych GKS Tychy. Jarosław Zadylak zastąpił na tym stanowisku Piotra Mrozka, który pełnił tą funkcję przez trzy lata. Były obrońca nie będzie jednak tylko nadzorował pracy wszystkich roczników. Od rundy wiosennej jest również trenerem zespołu U17.

– Jestem bardzo zadowolony z propozycji jaką otrzymałem od Zarządu. Wracam do klubu w którym mam tak  dużo wspomnień. Jest to bez wątpienia duże wyzwanie, ale jestem przekonany, że wspólnymi siłami uda nam się zrealizować nasze cele. Będziemy dążyć do jeszcze większej profesjonalizacji grup młodzieżowych. Oczywiście wymaga to czasu, ale Prezes klubu obdarzył mnie dużym zaufaniem– mówi Jarosław Zadylak, koordynator grup młodzieżowych GKS Tychy.

Nowy osoba w klubie jest jednak doskonale znana kibicom w Tychach. Jarosław Zadylak swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał przy Edukacji 7. Jego kariera nabrała rozpędu po transferze do Górnika Zabrze. Całą  swoją karierę spędził praktycznie na Górnym Śląsku. Reprezentował barwy Grunwalda Ruda Śląska,  Polonii Bytom, Szczakowianki Jaworzono i Piasta Gliwice. Zaliczył również krótki epizod w Lechii Gdańsk, w sumie na boiskach Ekstraklasy rozegrał 65 spotkań.

Karierę w Tychach zakończył jedenaście lat temu w meczu przeciwko Zawiszy Bydgoszcz. To nie było jednak jego definitywne pożegnanie z boiskiem. Grał jeszcze w klasie okręgowej, najpierw w Leśniku Kobiór, a następnie Czarnych Piasek. W barwach tego ostatniego pojawił się już w innej roli.

– Najpierw zostałem jednak asystentem Rafała Góraka, który wiosną 2011 roku objął  II-ligowy wtedy GKS Tychy. Następnie samodzielnie zacząłem prowadzić w okręgówce drużynę Czarnych Piasek, z których przez A-klasowy zespół KS Żory w połowie października 2013 roku przeszedłem do Spójni Landek– dodaje Jarosław Zadylak, trener zespołu GKS Tychy U17.

Następnie zamienił II grupę IV ligi na pierwszą jako szkoleniowiec RKS Grodziec. Jego ostatnim klubem był LKS Drzewiarz.