28 Finał WOŚP w Bieruniu.

 


Zbliża się kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo że główne imprezy tegorocznego, 28. finału, odbędą się dopiero 12 stycznia, to wsparcie dla tej inicjatywy można okazać znacznie wcześniej. W Bieruniu wydarzenia towarzyszące ruszają już w tę sobotę.

Jeszcze przed głównym finałem, w zbiórkę włączą się miejscowe puby. Natomiast najwięcej będzie się działo w niedzielę, 12 stycznia. Wówczas, na rynku wystartuje Bieg Utopca. Do wyboru będą dwa dystanse, liczące około 17 i 5 kilometrów. Odbędą się również biegi dziecięce.

W organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bieruniu włączy się także muzeum. Przy okazji samego biegu stworzy specjalną, jednodniową wystawę. Będzie poświęcona różnym obliczom legendarnego Utopca.

W 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bieruniu będzie zaangażowanych około stu wolontariuszy. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.


Źródło : https://www.radioexpress.pl/