Marcel Misztal z pierwszym profesjonalnym kontraktem.

 


Marcel Misztal, utalentowany zawodnik grup młodzieżowych GKS Tychy podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Jego umowa z tyskim klubem będzie obowiązywać do 31 grudnia 2021 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Urodzony 7 listopada 2003 roku młody zawodnik w ostatnich latach przechodził kolejne szczeble szkolenia w grupach młodzieżowych GKS, a w rundzie jesiennej obecnego sezonu był czołowym graczem najstarszego rocznika, występującego w I lidze wojewódzkiej A1. W zespole U-19 grał w środku pola, na pozycji pomocnika. Notował sporo asyst, a w 15 ligowych spotkaniach zdobył aż 6 bramek.

– Intensywnie pracujemy nad zwiększaniem jakości pracy w naszych grupach młodzieżowych. Monitorujemy postępy klubowej młodzieży, a najzdolniejsi zawodnicy są przesuwani do starszych grup wiekowych lub nawet do drużyn seniorskich. Zależy mi bardzo, aby tyskie talenty wiązały swoją przyszłość z GKS – mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu Klubu Piłkarskiego GKS Tychy.

W trakcie rundy został także dostrzeżony przez selekcjonera reprezentacji Polski do lat 17Marcin Dornę i otrzymał powołanie na listopadową konsultację szkoleniową w Siedlcach. Ponadto w końcówce jesieni zaprezentował się w sparingowej grze GKS z Polonią Bytom.

– Marcel pokazał w ostatnim czasie, że drzemie w nim ogromny potencjał. Ma bardzo dobre warunki fizyczne i mimo zaledwie 16 lat radzi sobie w środku pomocy nawet w konfrontacji z kilka lat starszymi rywalami. Nawet na tle III-ligowców z Polonii Bytom zaprezentował się w sparingu bardzo obiecująco. Cieszę się, że związał się z nami kontraktem. Niech to będzie zachęta dla niego, ale także dla innych młodych graczy w naszym klubie. Wierzę, że to jego pierwszy kontrakt z GKS Tychy, ale nie ostatni – dodaje sternik tyskiego klubu.

15 stycznia młody zawodnik rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej pod okiem trenera Ryszarda Tarasiewicza i cały zimowy okres przepracuje właśnie z pierwszą drużyną GKS, w tym podczas dziesięciodniowego zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/