Niedziele handlowe w 2020 roku.

 


Od nowego roku zaczęły obowiązywać kolejne przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele. Oznacza to, że znów czekają nas zmiany oraz… niepewność co do tego, kiedy sklepy będą czynne także w ostatni dzień tygodnia.

Z początkiem roku ustawa ograniczająca sprzedaż w niedziele nabrała nieco innego kształtu; miłośnicy zakupowego szaleństwa w weekendy powinni więc przygotować się na więcej niedziel bez zakupów. Z tego powodu wiele osób już zdaje sobie pytanie, kiedy niedziele handlowe przypadają w styczniu i czy dziś zastaniemy otwarte sklepy. Jeżeli ktoś właśnie na 5 stycznia zaplanował większe zakupy, to niestety musi zmienić swoje plany, gdyż w pierwszą niedzielę stycznia 2020 roku sklepy będą zamknięte. Niedzielą handlową będzie ostatnia niedziela miesiąca, czyli 26 stycznia.

W tym roku jedynie w siedem niedziel nie będzie obowiązywał zakaz handlu. Sklepy będą otwarte w następujących terminach:

  • 26 stycznia 2020
  • 5 kwietnia 2020, 26 kwietnia 2020
  • 28 czerwca 2020
  • 30 sierpnia 2020
  • 13 grudnia 2020, 20 grudnia 2020

Których punktów nie obowiązuje zakaz handlu? Ustawa, tak jak do tej pory, przewiduje możliwość handlu w niedziele m.in. w: w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach oraz sklepach, w których za ladą stanie właściciel.


Źródło : https://www.rmfmaxxx.pl/