Dwie porażki tyskich hokeistów w 1 lidze.

Po przerwie świąteczno-noworocznej do walki o ligowe punkty wrócili na zapleczu hokejowej ekstraklasy.

W sobotę MOSM Tychy przegrał na wyjeździe z UKH Unia Oświęcim 0:6. Po meczu doszło do regularnej bijatyki. W całym meczu sędziowie nałożyli blisko 200 minut kar. Cóż, walka z oświęcimianami najwyraźniej rozpala młodych tyszan.

UKH Unia Oświęcim – MOSM Tychy 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Bramki: 1:0 Guzik – Daniliszyn 15, 2:0 Sosnowski – Iwaniak – Wątor 21, 3:0 Tumulik – Krzak – Wojtarowicz 32, 4:0 Lichota – Daniliszyn 34, 5:0 Prusak – Tumulik – Sosnowski 43, 6:0 Filipowicz – Noworyta 60.

UKH Unia: Płonka – Iwaniak, Tumulik; Wojtarowicz, Wątor, Krzak – P. Kot, A. Kot; Biernat, Sosnowski, Prusak – Lichota, Wytrykus; Kurandy, Filipowicz, Noworyta – Ptaszkin, Dworzak; Zabawski, Guzik, Daniliszyn.

MOSM Tychy: Zawalski – Hanzel, Kapusta; Hołdowicz, Ubowski, Krok – Kula, Kasperek; Kucharski, Kulpecki, Pachut – Krzyżek, Makaj; Dziubanda, Gruźla.

Sędziował: Szymon Urbańczyk (Oświęcim). Kary: 120 (w tym po 10 dla Adriana Prusaka i Aleksandra Noworyty za niesportowe zachowanie, kara meczu na zespół za nietakt wobec osób urzędowych oraz 5+20 dla Mateusz Filipowicza i Dominika Lichoty za walkę na pięści) – 76 minut (w tym 5+20 dla Daniela Hołdowicza i Jakuba Kapusty za walkę na pięści). Widzów: 50.

W niedzielę tyszanie zagrali w Janowie. Niestety ponieśli drugą podczas tego weekendu porażkę. Na trzy bramki Naprzodu tyszanie nie odpowiedzieli ani razu.

MUKS Naprzód Janów – MOSM Tychy  3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Bramki : 1:0 Tsitok Maksim 5, 2:0 Skrodziuk Szymon 5, 3:0 Tsitok Maksim 18.