„Cuda, cuda ogłaszają” – Orszak Trzech Króli 2020.

 


6 stycznia 2020, jak w wielu polskich miastach także i w Tychach, po raz kolejny wyruszymy w Orszaku spod kościoła pw. św. Marii Magdaleny. O 12.45 tyszan poprowadzą Trzej Królowie. Hasłem Orszaku Trzech Króli 2020 jest fragment refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd. A zatem „Cuda, cuda ogłaszają!”

Barwne Orszaki Europejski, Afrykański i Azjatycki przejdą przez Rynek na Plac Baczyńskiego zachęcając do dołączenia wszystkich chętnych. Po drodze spotkamy pasterzy, Heroda, będziemy świadkami walki dobra ze złem oraz pokłonu Trzech Króli Świętej Rodzinie, a na Placu Baczyńskiego weźmiemy udział w koncercie góralskiej kapeli Jetelinka.

Aktorzy orszakowych scen będą mówić i śpiewać słowami polskich kolęd, bo to właśnie kolędy najlepiej, najpiękniej i głęboko teologicznie, a jednocześnie prosto mówią nam o Bożym Narodzeniu.

Zachęcamy do aktywnego udziału w Orszaku – w Oratorium przy kościele pw. św. Marii Magdaleny na chętnych czekać będą okolicznościowe peleryny, królewskie atrybuty i flagi do wypożyczenia, by jeszcze pełniej i kolorowo uczestniczyć w radosnym przemarszu ulicami miasta!


Źródło : http://kultura.tychy.pl/