Witold Bańka będzie promował województwo śląskie.

 


Nowy prezydent Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka będzie promował województwo i Stadion Śląski na mocy umowy, która została podpisana w poniedziałek. – Dla mnie to wielki zaszczyt, długo się nie zastanawiałem – powiedział Bańka.

Pochodzący z Tychów były minister sportu i turystyki podkreślił, że bycie Ślązakiem niesie ze sobą konkretne obowiązki i jest gotowy je wypełnić. Umowy o współpracy zawarł z zarządem województwa i prezesem Stadionu Śląskiego Janem Widerą.

Funkcję szefa WADA przejmie oficjalnie 1 stycznia, siedem dni później w Warszawie ruszy małe biuro operacyjne agencji.

– Zdecydowałem się przyjąć ofertę współpracy ze strony zarządu woj. śląskiego i Stadionu Śląskiego na rzecz promocji regionu, współuczestniczenia i współorganizowania ważnych wydarzeń o charakterze ekonomicznym, sportowym i gospodarczym – stwierdził Bańka.

Wyjaśnił, że jego pozycja międzynarodowa będzie znakomitą okazją do promocji Śląska. Przypomniał, że listopadowa światowa konferencja antydopingowa zorganizowana w Katowicach została powszechnie uznana za najlepszą w historii.

– Przed nami kolejne ważne wydarzenia, o które będziemy chcieli walczyć dla Śląska. To będzie jedno z moich zadań – zaznaczył.


Źródło : https://sport.onet.pl/