Bociany już w Tychach.

 


20 nowych, gazowych Autosanów zostało już dostarczone do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach.

Wszystkie 20 sztuk autobusów marki Autosan zostało już dostarczone do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach, zatem producent sprawił przewoźnikowi nie lada prezent pod choinkę przywożąc ostatni pojazd 23 grudnia.

Przypomnijmy, że dostawa 20. gazowych autobusów dla tyskiego PKM odbyła się za sprawą wygranego pod koniec lipca przetargu, w którym to producent zaproponował najdroższą cenę ze wszystkich producentów lecz ostatecznie Sancity 12LF CNG wyszły po 1,007 mln netto za sztukę, pokonując pozostałych producentów (SORa i Scanię) najniższym zużyciem gazu w SORT2.

Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa są to kolejne autobusy we flocie PKM Tychy wyposażone w system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika. Wszystkie udogodnienia z myślą o pasażerach, tych starszych i tych młodszych. Pojazdy są objęte 2-letnią gwarancją całopojazdową a ich zakup współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach dużego projektu pn. „Zakup nowoczesnego taboru autobusowego z napędem ekologicznym na potrzeby rozwoju transportu publicznego w podregionie tyskim”.

Czekamy zatem na oficjalną prezentację i wyjazdy liniowe nowych pojazdów, ponieważ na pewno odświeżą dodatkowo flotę liczących już okrągłą setkę gazowych autobusów eksploatowanych przez tyskie Przedsiębiorstwo i czeka na kolejne, pozostałe 23 sztuki MEGA, które wyprodukuje firma MAN.


Źródło : http://m.infobus.pl/