Miasto Bieruń Samorządowym Liderem Edukacji.

 


Miasto Bieruń uhonorowane zostało wyróżnieniem nadzwyczajnym „PRIMUS” w IX edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i  Samorządów Województw „Samorządowy Lider Edukacji”! Ponadto bieruński samorząd po raz ósmy z rzędu otrzymał certyfikat SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI. W tym roku Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica otrzymał dodatkowo honorowy tytuł MECENASA WIEDZY.

11 grudnia 2019 roku w zabytkowej Sali Reprezentacyjnej Domu Towarzystwa Kredytowego w Łodzi odbyła się Uroczysta Gala Finałowa IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Na uroczystości gościło kilkudziesięciu prezydentów, wójtów, burmistrzów i starostów, reprezentujących samorządy z całej Polski. Uczestnicy Gali odebrali certyfikaty i statuetki „Samorządowy Lider Edukacji” przyznane za szczególne osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i zarządzania szkolnictwem.

Program „Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej prestiżowych projektów certyfikacyjnych w Polsce.

Miasto Bieruń otrzymało dwa wyróżnienia:

Certyfikat SAMORZADOWY LIDER EDUKACJI nadawany jest  w oparciu o ocenę dokonaną przez Komisję Ekspertów, reprezentujących środowiska naukowe. Potwierdza, że nasze miasto prowadzi lokalną politykę oświatową w sposób efektywny, nowoczesny, skuteczny, w oparciu o najwyższe standardy jakościowe. Przypomnijmy, że certyfikat ten otrzymaliśmy już po raz ósmy z rzędu!

Wyróżnienie nadzwyczajne „PRIMUS” natomiast umiejscawia jednostki samorządu terytorialnego, którym je nadano w elitarnym gronie najbardziej innowacyjnych i skutecznych polskich samorządów w dziedzinie polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą. Warto podkreślić, że Miasto Bieruń uhonorowane tym wyróżnieniem było już dwa razy – w 2015 oraz w 2018 rok! W tym roku statuetkę PRIMUS otrzymało po raz trzeci w historii!

Trzecie wyróżnienie otrzymał sam Burmistrz Bierunia!

MECENAS WIEDZY to wyróżnienie specjalne przyznane menadżerom certyfikowanych jednostek samorządu terytorialnego, wykazującym się szczególnym, osobistym zaangażowaniem na rzecz rozwoju nowoczesnej, innowacyjnej edukacji. W tym roku tytułem tym uhonorowany został Krystian Grzesica – Burmistrz Miasta Bierunia.


Źródło : https://www.bierun.pl/