„Ornakiem” z Tychów do Zakopanego.

 


Dzisiaj po raz pierwszy na tory wyjechał Ornak, czyli pociąg weekendowy Kolei Śląskich relacji Katowice – Tychy – Zakopane – Tychy – Katowice. To już kolejny sezon, gdy mieszkańcy naszego regionu uzyskają możliwość w miarę szybkiego i taniego dostania się do jednego z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Polsce.

Zasady kursowania pociągu będą zbliżone do tych, które obowiązywały w minionym rozkładzie. Czyli w wybranych terminach jako klasyczne połączenie weekendowe. Nowością w poprzednim harmonogramie było, że pociąg  kursował również codziennie w czasie ferii zimowych dla uczniów województwa śląskiego i w trakcie letnich wakacji. Szczególnie głośno o Ornaku było w lutym bieżącego roku, gdy naprawdę każdego dnia przewijało się przez te składy kilkaset osób w czasie akcji Kolej Na Ferie.

W rozkładzie 2019/20 niewiele się zmieni. W weekendy i święta będzie wyjeżdżał z Tychów o 6.59 by być w Zakopanem o 11.09. Natomiast kursy „feryjne” oraz w dodatkowe dni będą rozpoczynać się w stolicy województwa śląskiego o 7.14. Ornak pod Tatrami skończy bieg o 11.45. Warto zatem dokładnie sprawdzić planując podróż tym połączeniem, która wersja obowiązuje w dzień, w którym planujemy z Ornaka skorzystać. Z powrotem pociąg będzie już kursował bez żadnych podziałów. Odjazd o 16.27 z Zakopanego, przyjazd do Tychów o 20.56.

Warto pamiętać, że Ornak stał się silną kartą w ofercie przewozowej KS, szczególnie w segmencie turystycznym, Choć niespełna trzy lata temu, gdy debiutował jeszcze jako Giewont, były głosy poddające w wątpliwość sens jego uruchamiania. Na szczęście pasażerowie zdecydowali „sobą”, że warto rozwijać i nagłaśniać tą relację. My tradycyjnie, również zachęcamy do korzystania z Ornaka i podobnie jak w poprzednich latach, sami będziemy z niego korzystać. Mało tego, dodatkowo, będziemy was informować o możliwościach jakie daje skorzystanie z tego połączenia niekoniecznie dojeżdżając nim do Zakopanego. Po drodze jest wiele pięknych miejsc do  których można sobie zorganizować jedną czy kilkudniową wycieczkę rezygnując z samochodu a korzystając właśnie z możliwości jaką daje to połączenie naszego przewoźnika. Ale po kolei. Na razie w sobotę Ornak – nowe, kolejne rozdanie…


Źródło : http://silesiainfotransport.pl/