Od 15 grudnia nowy rozkład i więcej połączeń Tychy – Katowice.

 


Większa liczba pociągów, nowe połączenia do Kluczborka i zimowe kursy do Zakopanego – to tylko kilka nowości, które Koleje Śląskie przygotowały dla podróżnych w nowym rozkładzie jazdy. Zmiany wejdą w życie już w najbliższą niedzielę – czyli 15 grudnia.

Jedną z największych nowości w rozkładzie jazdy są z pewnością całkowicie nowe połączenia do Kluczborka. Od 15 grudnia część kursów, które kończyły swój bieg w Lublińcu, będzie przedłużonych do Kluczborka – w dni robocze będzie to 6 par połączeń, a w dni wolne od pracy – 5 par.

Od 15 grudnia do nowego rozkładu jazdy powracają połączenia do Zakopanego. Pociąg Ornak będzie kursować we wszystkie dni o dużym potencjale turystycznym – oznacza to, że nasi podróżni będą mogli wybrać się koleją do stolicy polskich Tatr np. w Święta Bożego Narodzenia lub Sylwestra. Do Zakopanego zawitamy też codziennie przez cały okres ferii w województwie śląskim.

Dodatkowo w nowym rozkładzie pojawi się 16 połączeń trasy Gliwice-Katowice, gdzie podróżuje najwięcej pasażerów. Finansowane przez GZM kursy zostaną wprowadzone także na kierunkach Dąbrowa Górnicza Ząbkowice-Gliwice (9 połączeń), Sosnowiec Główny-Gliwice (2 połączenia) oraz Tychy Lodowisko- Katowice (6 połączeń), Tychy Lodowisko-Sosnowiec (4 połączenia) i Tychy Lodowisko-Dąbrowa Górnicza Ząbkowice (1 połączenie). Nowością będą dwa połączenia na trasie Katowice-Mikołów-Katowice.

Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny m.in. na stronie internetowej w zakładce Rozkład Jazdy.