Casting do spektaklu „Piękne istoty”.

 


Czy w dzisiejszych czasach wygląd powinien zajmować pierwsze miejsce w podejmowanych przez nas decyzjach? Czy istnieje inna droga. Jaka? Takie pytanie postawił sobie Dawid Adrian Marut, należący do grupy teatralnej „Gęba” działającej w Miejskim Centrum Kultury w Tychach, a odpowiedzią na nie ma być autorski spektakl „Piękne istoty”. 16 grudnia o 17.00 w MCK odbędzie się casting do przedstawienia.

„Pomysł na spektakl o ciele człowieka jest bardzo aktualny, ponieważ w dzisiejszych czasach, na każdym kroku spotykamy się z olbrzymią ilością zdjęć, reklam oraz wiadomości, które mają pokazać nam „prawdziwe” piękno. Pokazują jak to piękno uzyskać, jak być pięknym. To problematyczne – taki przekaz wnika do każdego z nas, budując często fałszywy obraz piękności. Pojawiają się kompleksy, skrzywione myślenie na temat piękna przejawia się w relacjach międzyludzkich. Ten ostatni powód, tak naprawdę skłonił mnie, bym zaczął pracować nad tym spektaklem. Ciało ludzkie jest tylko zewnętrznym peleryną, uważam, że ludzie powinni skupić się na głębi człowieka, na tym co nie widoczne dla oczu” – opowiada Dawid Makrut.

Przedstawienie opierać się będzie na pokazaniu ciała, w sposób piękny lub też odwrotnie, w bardzo artystyczny. Dzięki temu, widz dostanie jasny obraz, że ciało ludzkie jest czymś wspaniałym, ale mimo, że jest ono właśnie takie, nie należy się nim kierować w życiu. Ciało jest dodatkiem, jest naszą zewnętrzną powłoką, w którą przyodziewa się każdy z nas lecz to, co jest naprawdę ważne, to głębia człowieka, to ona nas określa i pokazuje jakim jesteśmy człowiekiem.

Na casting zapraszamy młodzież w wieku 16-25 lat mającą… ciało i bogate wnętrze, zachęcając do zaprezentowania czegoś zaskakującego. To szansa, którą warto wykorzystać, gdyż nie ma narzuconej formy prezentacji, a wszystko zależy od samego zainteresowanego.

Start: Poniedziałek, 16 grudnia, godz. 17.00

Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Boh. Warszawy 26.


Źródło : http://kultura.tychy.pl/