Stłuczka 9 pojazdów na Katowickiej.

 


Wczoraj nad ranem doszło do kolizji 9 pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci apelują o ostrożność i dopasowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Zimowa aura i pogarszające się warunki na drogach mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani.

Wczoraj po godzinie 6.00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o stłuczce na ul. Katowickiej w Tychach. Na miejscu szybko pojawili się policjanci tyskiej drogówki. Okazało się, że zderzyło się ze sobą aż 9 pojazdów. Na szczęście skończyło się wgnieceniami na samochodach i nikt z uczestników nie został ranny. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drogach. Zima charakteryzuje się zmiennymi warunkami na drodze, a użytkownicy dróg powinni mieć świadomość, że na jezdni może być ślisko. W związku z czym kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Ważne, by dostosować prędkość do warunków pogodowych!

Pamiętajmy:

Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd. Warto pamiętać, że przy prędkości 50 km/h samochód w ciągu 1 sekundy przejeżdża około 14 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 26 metrów, na mokrej 30, a na śliskiej jezdni 46 metrów. Natomiast przy prędkości 90 km/h w ciągu 1 sekundy samochód przejeżdża dystans 25 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 70 metrów, na mokrej 90, a na śliskiej 140 metrów.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/