Spotkanie autorskie z Martą Obuch.

 


Mediateka – 16 grudnia 2019 r., godz. 17:00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Martą Obuch – autorką komedii kryminalnych, które odbędzie się 16 grudnia w Meditece.

Wstęp wolny.

Marta Obuch jest polską poetką i pisarką. Zasłynęła głównie dzięki książkom utrzymanym w konwencji komedii kryminalnej. Do najbardziej znanych zaliczyć można z pewnością: „Łopatą do serca”, „Szajba na peronie 5”, „Precz z brunetami” czy też „Miłość, szkielet i spaghetti”.

Jej twórczość powieściopisarska skierowana jest głównie do kobiet. Kultywuje w niej trend komedii kryminalnej zapoczątkowany w Polsce przez Joannę Chmielewską. Akcja jej powieści rozgrywa się w miastach ważnych w życiu pisarki, a zatem w Częstochowie (jak w przypadku „Miłość, szkielet i spaghetti” oraz Katowice („Łopatą do serca”, „Szajba na peronie 5”). Bohaterką „Miłości, szkieletu i spaghetti” jest Dorota, która zatrudnia się jako pielęgniarka w domu szefa włoskiej mafii działającej w okolicach Jasnej Góry. Mimo, iż potrafi przyrządzić jedynie herbatę, musi też sprzątać i gotować dla kilku wygłodniałych bandytów? Z kolei bohaterką powieści „Łopatą do serca” jest Michalina, która choć nic o tym nie wie, jest żoną mafijnego bossa. Już po tych dwóch przykładach widać więc, że mamy tu do czynienia z literaturą przyjemną i finezyjną zarazem. Z pewnością powieści Marty Obuch spodobają się każdej czytelniczce, która uwielbia w książkach znakomity humor i dobrą zabawę.