Plan przygotowań GKS Tychy do rundy wiosennej.

 


Historycznym awansem do ćwierćfinału Totolotek Pucharu Polski piłkarze GKS Tychy zakończyli zmagania w 2019 roku. Do 12 grudnia potrwa okres roztrenowania, a następnie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozpoczną okres zimowych urlopów.

Przerwa we wspólnych treningach potrwa do 14 stycznia, ale nie oznacza to, że w tym okresie tyscy zawodnicy będą tylko regenerować siły po rundzie jesiennej. Każdy z piłkarzy otrzyma także od sztabu szkoleniowego indywidualny plan treningowy, który będzie realizował. Wszystko po to, aby na starcie przygotowań do wiosny zbudować bazę do ciężkich zajęć.

W trakcie dwóch i pół miesiąca przygotowań Trójkolorowi rozegrają osiem meczów kontrolnych, w tym m.in. z czeskim oraz słowackim ekstraklasowcem, a także drużynami dobrze znanymi z rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

Oprócz treningów na własnych obiektach, tyszanie w lutym wyjadą również na dziesięciodniowy obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego.

Plan przygotowań GKS Tychy do rundy wiosennej 2019/20:
15 stycznia – pierwszy trening po urlopach
25 stycznia – sparing z Slezským FC Opava (Czechy, ekstraklasa)
29 stycznia – sparing z GKS Bełchatów
31 stycznia lub 1 lutego – sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała
5 lutego – sparing z Ruchem Chorzów
8 lutego – sparing z MŠK Žilina (Słowacja, ekstraklasa)
12-21 lutego – obóz przygotowawczy w Grodzisku Wielkopolskim
15 lutego – sparing (przeciwnik do ustalenia)
19 lutego – sparing (przeciwnik do ustalenia)
22 lutego – sparing z Górnikiem Łęczna

Pierwszy mecz ligowy zostanie rozegrany w weekend 29 lutego – 1 marca. Na Stadionie Miejskim tyszanie podejmą drużynę Sandecji Nowy Sącz.