Tyska Zupa rusza z cateringiem odpowiedzialnym społecznie.

 


„Tyska Zupa” rusza z cateringiem odpowiedzialnym społecznie.
Co to znaczy ? Będzie sprzedawać zupy każdemu, kto ma ochotę na ciepły, ekologiczny i zdrowy obiad, a dochód przeznaczony zostanie na rzecz seniorów i osób potrzebujących w Tychach i okolicy!
𝗟𝗶𝘁𝗿𝗼𝘄𝘆 𝘀ł𝗼𝗶𝗸, 𝗰𝘇𝘆𝗹𝗶 𝟯 𝗽𝗼𝗿𝗰𝗷𝗲 𝗸𝗼𝘀𝘇𝘁𝗼𝘄𝗮ć 𝗯ę𝗱ą 𝗼𝗸 𝟭𝟮𝘇ł.
Zasada jest prosta – Ty kupujesz obiad, ludzie z Tyskiej Zupy go dowiozą. Za zarobione pieniądze realizowane będą społeczne potrzeby: pomoc w zakupach, pranie, sprzątanie czy drobne naprawy w domu.
Zupy dla zgłoszonych będą dostarczane, jak w ubiegłym roku.
Zmiana wynika z rozmów oraz anonimowych ankiet przeprowadzonych wśród przedstawicieli seniorów. Prawie jednomyślnie powiedzieli, że jesień życia jest piękna, ale tylko wtedy, gdy spędzamy ją w otoczeniu rodziny i bliskich, którzy pomogą w codziennym życiu.
Niestety, w dużej części przypadków, życie seniora to walka. Walka z głodem, ubóstwem i samotną codziennością. A wyjście na zakupy, pranie czy zmywanie to bariera postawiona przez ból.
Tyska Zupa nie konkuruje z systemowym wsparciem, ale jako fundacja chce pomóc tym, którzy z niego wypadli lub nigdy nie weszli. Albo z jakiegokolwiek innego powodu potrzebują uzupełnienia.
Żeby pomóc, musi to zrobić razem z Wami.
Dwie porcje zupy, to godzinna pomoc specjalistów i wolontariuszy, którzy będą odwiedzać osoby starsze, samotne i potrzebujące w ich domach, pomagając w codziennych problemach.
Jeśli znacie kogoś, kto potrzebuje opieki – zgłoszenie osób prosimy kierować pod adresem:
Można też wpłacać darowizny na konto:
Fundacja MCW
53 1240 1330 1111 0010 9378 7610
z dopiskiem: Tyska Zupa
Projekt ma charakter pilotażowy i będzie prowadzony tak długo, jak będą zainteresowani w Tychach i w gminach ościennych oraz na terenach wiejskich w tzw.: obwarzanku Krakowa
Tyska Zupa zaprasza do współpracy firmy, które chciałyby kupić katering dla swoich pracowników
Zupy gotuje  Fundacja Jemy Eko.

Źródło : Tyska Zupa