Wiadukt przy Straży Pożarnej czynny od jutra.

 


Dobiega końca naprawa gwarancyjna na węźle drogowym ul. Beskidzkiej z al. Niepodległości. Już w tę sobotę – 30.11. – wiadukt przy Straży Pożarnej zostanie dopuszczony do ruchu, a kierowcy będą mogli przejechać góra obiektu bez utrudnień.

Zmiana organizacji ruchu planowana jest w godzinach popołudniowych. Naprawa gwarancyjna na węźle drogowym ul. Beskidzkiej z al. Niepodległości została podzielona na dwa etapy. Pierwszy – który zakładał naprawę konstrukcji nasypu w ciągu głównym zarówno na jezdni w kierunku Katowic, jak i tej w stronę Bielska-Białej – właśnie dobiega końca. W praktyce oznacza to koniec utrudnień. W najbliższą sobotę – 30.11. – ruch zostanie puszczony górą obiektu bez ograniczeń. Ma mieć to miejsce w godzinach popołudniowych.

Drugi etap naprawy zostanie wykonany na wiosnę. Co istotne, jest on znacznie mniejszy (około 20% całego zakresu robót) i nie będzie generował aż tak poważnych utrudnień. Obejmuje on naprawę konstrukcji nasypu w rejonie łącznic zjazdowych tylko na jezdni na kierunku do Bielska Białej.

Przypomnijmy, że naprawa gwarancyjna winnika z wady ukrytej materiału użytego do budowy nasypu, która stwierdzono w toku gwarancji. Prace w całości prowadzone są na koszt wykonawcy inwestycji.


Źródło : http://umtychy.pl/