Skład turnieju finałowego o Puchar Polski.

 


Re-Plast Unia Oświęcim jako ostatnia drużyna zakwalifikowała się do turnieju finałowego hokejowego Pucharu Polski. Stało to się po zwycięstwie oświęcimian nad Kadrą PZHL 7:0. Wcześniej udział w nim zapewniły sobie: JKH GKS Jastrzębie, GKS Tychy i Podhale Nowy Targ.

Według regulaminu w turnieju o Puchar Polski zagrają cztery najlepsze drużyny w ekstralidze po zakończeniu drugiej rundy rozgrywek. Chociaż we wtorek rozegrano już 25. kolejkę spotkań, to wspomniana kolejność wciąż była nieznana. Dopiero w środę odbył się zaległy mecz 18. kolejki. Unia pokonała na swoim lodowisku Kadrę PZHL i kosztem GKS Katowice uzyskała prawo gry o trofeum.

Kilka dni temu GKS Tychy poinformował, że to właśnie na tyskim lodowisku w dniach 27-28 grudnia odbędzie się turniej finałowy w tym roku (podobnie jak w 2018 r.).

„Bardzo się cieszymy, że turniej finałowy ponownie zorganizujemy w Tychach. GKS jest najbardziej utytułowanym klubem w tych rozgrywkach. Spotkania rozgrywane w naszym mieście są gwarancją wysokiej frekwencji i znakomitej atmosfery na trybunach. Oczywiście naszym celem jest zdobycie Pucharu Polskim już po raz dziewiąty w historii” – powiedział cytowany dla oficjalnej strony klubowej prezes spółki Tyski Sport Krzysztof Woźniak.

W 2018 r. hokeiści JKH GKS Jastrzębie-Zdrój zdobyli po raz drugi w historii Puchar Polski. W meczu finałowym pokonali Podhale Nowy Targ 4:0.


Źródło : https://www.polsatsport.pl/