Świąteczne iluminacje niebawem rozświetlą Tychy.

 


W Tychach już za kilka dni będzie można poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Mikołaj też już blisko. Jak co roku z końcem listopada place, skwery, ulice zdobią świąteczne iluminacje. W kilkunastu miejscach pojawiły się już choinki, kurtyny świetlne i świąteczne przywieszki. Wszystko będzie gotowe do końca listopada – wtedy montaż świątecznego oświetlenia zostanie zakończony.

Mikołaj i święta za pasem. W Tychach już stoją choinki, trwa też montaż świątecznych ozdób. Jak co roku oświetlona zostanie fontanna na Placu Baczyńskiego. Na placu stanęła już choinka, pojawiła się mieniąca się kolorowymi światłami ramka na zdjęcia i po raz pierwszy dekoracja 3D w formie karuzeli. Dekoracje pojawiły się także na latarniach wokół placu.

Na Rynku oprócz świątecznej choinki, kurtyn na drzewach i dekoracji zamontowanych na latarniach po raz pierwszy pojawi się dekoracja 3D – fortepian. Po naciśnięciu jednego z klawiszy będzie można usłyszeć dwa utwory świąteczne.

Na placu  św. Anny pojawi się choinka oraz ozdoby na latarniach. Świąteczną odsłonę będzie miał także napis TYCHY na Al. Niepodległości, pojawią się na nim życzenia: „Wesołych Świąt”. Oprócz tego świąteczną oprawę zyskają tyskie ulice m.in. Al. Niepodległości, Sikorskiego, Bocheńskiego, Budowlanych, Bielska, Damrota, Dmowskiego, Katowicka.

– Świąteczne oświetlenie zmienia nasze miasto, tworzy wyjątkową atmosferę  i nadaje Tychom niepowtarzalny wygląd. Pozwala jeszcze bardziej poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia –   mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

 Ogółem koszty oświetlenia świątecznego wyniosły 531.168,29 zł. 

O oświetlenie świąteczne zadba nie tylko urząd miasta. Miejski Zarząd Ulic i Mostów wyda 157 tysięcy złotych na świąteczną aranżację 12 tyskich rond.

Na większości rond przystrojone zostaną rosnące tam krzewy i drzewa.  Duża choinka u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej zostanie przystrojona kolorowymi lampkami, na rondzie Olimpijskim pojawi się żywa choinka oraz dekoracyjne gwiazdki. Przystrojone zostanie również rondo na Żwakowie (skrzyżowanie ulic Żorskiej, Legionów Polskich i Myśliwskiej). Tam rozwieszona zostanie świetlna dekoracja z ledowych sznurów tworząc kształt przypominający choinkę. Zupełnie nową aranżację zyska rondo Sublańskie (u zbiegu ulic Harcerskiej i Żwakowskiej), gdzie stanie świetlne drzewko ledowe oraz dekoracje w kształcie świątecznych prezentów.  Kule świetlne zostaną rozwieszone nad rondem Paprocańskim, dekoracje pojawią się także m.in. na rondzie Harcerskim, Lwowskim i Skałka.

W tym sezonie świąteczne iluminacje będą zdobiły miasto do 22 stycznia 2020 roku, wówczas rozpocznie się demontaż dekoracji.


Źródło : https://www.radiopiekary.pl/