Podsumowanie działań tyskich policjantów – „Trzeźwość”.

 


Policjanci cyklicznie prowadzą działania „Trzeźwość” podczas których dążą do skontrolowania maksymalnej liczby kierujących. Nie od dziś wiadomo, że jazda „na podwójnym gazie” wiąże się z ogromnym zagrożeniem na drodze. Zatem wszystkim kierującym przypominamy, że na holu tyskiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat. KAŻDY samodzielnie i bezpłatnie jest w stanie upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę.

W miniony poniedziałek tyscy policjanci przeprowadzili działania pk. „Trzeźwość”. Wśród skontrolowanych kierowców znalazło się dwóch, którzy popełnili wykroczenie prowadząc po użyciu alkoholu. Pamiętajmy, że jednym z elementów poprawy bezpieczeństwa na drogach jest uniemożliwienie prowadzenia pojazdów pijanym kierowcom, którzy jazdą z „promilami” zagrażają nie tylko swojemu życiu i zdrowiu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego zachęcamy do reagowania na zachowania niezgodne z prawem w myśl kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”.

Przypominamy, że niezmiennie, od 2011 roku, trwa kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz!”. Dzięki Państwa zgłoszeniom tyscy policjanci zatrzymali wielu sprawców min. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

Wszystkim kierujących przypominamy, że na holu tyskiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat. KAŻDY samodzielnie i bezpłatnie jest w stanie upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości, a także nie odrywa dyżurnych w ich bieżącej pracy. Zachęcamy wszystkich wątpiących w swój stan trzeźwości kierujących, do sprawdzenia swojej dyspozycji.

 


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/