Kultowe Osiedle A – Z przytupem : Potańcz z Kapelą Niwińskich.

 


Muzeum Miejskie w Tychach kontunuuje działania w przestrzeni Osiedla A. I tym razem odbędą się tańce połączone z elementami nauki podstawowych kroków oraz zabaw tanecznych. Będzie to także wyjątkowa okazja, by poznawać kolejne instrumenty, na których grają nasi goście.

Ten muzyczny kolektyw to uczniowie wiejskich muzykantów, praktycy i badacze muzycznych tradycji Polski, inicjatorzy działań na rzecz ożywiania rodzimej tradycji muzycznej. Czerpią z muzyki skrzypcowej Polski Centralnej i południowo-wschodniej – uczyli się jej wprost od rdzennych mistrzów oraz znajdowali w archiwalnych nagraniach i zapisach nutowych. Wykonując wiejskie tańce i zabawy, sięgają po sprawdzoną przez pokolenia formułę spontanicznego, wiejskiego muzykowania, kultywując taneczny kontekst starej muzyki. Grają m. in. wiejskie oberki i ciągłe mazury śpiewaki, poleczki, krakowiaki, walczyki. Chętnie wracają ze swoją muzyką do miejsc, z których ona wyszła – grali na lokalnych festiwalach, wiejskich i miejskich potańcówkach oraz weselach.

„Z przytupem” to propozycja Muzeum Miejskie w Tychach w ramach cyklu „Kultowe Osiedle A” oraz Programu Rewitalizacji dla Miasto Tychy .

W grudniu spotykamy się w tym samym miejscu, a naszymi gospodarzami będą Rube Świnie. Wspólne kolędowanie 28 grudnia (sobota), godz. 18.00.

miejsce: Akademia Cafe , ul. gen. Wł. Andersa 22
gospodarze: Kapela Niwińskich
Mateusz Niwiński – skrzypce I, śpiew
Iga Wasilewska –skrzypce II
Agnieszka Niwińska – baraban, bęben obręczowy
Kuba Mielcarek – kontrabas

wstęp wolny

więcej informacji: http://bit.ly/36bwDlE

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.


Źródło : http://umtychy.pl/