Podsumowanie akcji „Znicz 2019”.

 


Zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2019”. Przez cztery dni ponad 200 tyskich policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom.

W akcję „Znicz 2019”, która trwała od czwartku 31 października, od godziny 6.00 do dzisiaj do godz. 6.00 zaangażowanych było na terenie Tychów łącznie niemal 150 policjantów z tyskiej komendy oraz niemal 60 strażników miejskich. Czuwali oni nad płynnością ruchu w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych, jak również patrolowali okolice cmentarzy i parkingów, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.

W trakcie przedłużonego weekendu, na tyskich odnotowano 16 kolizji. Ponadto mundurowi w tym roku zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, w tym trzech rowerzystów.

Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten przebiegł bezpiecznie.

Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

Pomimo zakończenia akcji „Znicz 2019” apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam gdzie nie ma latarni.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/