Haiz 4 liga : KS Polonia Łaziska Górne – GKS II Tychy 3:1

Drugą z rzędu porażkę zanotowały tyskie rezerwy, tym razem nasi piłkarze musieli uznać wyższość niepokonanej dotąd na własnym terenie Polonii Łaziska.

W przypadku ewentualnej wygranej nasi zawodnicy mogli wskoczyć na pozycję lidera, jednak tego dnia zawiodła skuteczność, a okazji strzeleckich nie brakowało.

Już w pierwszym kwadransie szansę na trafienie mieli Staniucha i Wróblewski, ale w obu przypadkach piłka nie potrafiła znaleźć drogi do siatki. Paradoksalnie, to miejscowi otworzyli wynik i to już przy pierwszej groźniejszej okazji, a podanie Uniejewskiego na gola zamienił – najlepszy strzelec Polonii –  Hewlik.

Od tego momentu gospodarze mieli więcej z gry i idąc za ciosem w 38 minucie za sprawą Bandury, który wykorzystał zagranie Hewlika, podwyższyli na 2:0.

Co prawda jeszcze przed końcem tej części gry tyszanie mieli możliwość złapania kontaktu, ale futbolówka po strzale Aleksandra Biegańskiego ostemplowała tylko poprzeczkę. – Do momentu utraty pierwszej bramki nic nie zwiastowało tego, że rywale wyjdą na prowadzenie. Niestety później wdała się w nasze szeregi nerwowość i Polonia trafiła po raz drugi. – relacjonował trener  Łukasz Kopczyk.

Na drugą połowę „Trójkolorowi” wyszli z dwoma roszadami w składzie i już po czterech minutach Jan Biegański uderzył tak z rzutu wolnego na wysokości 20 metra, że Franke nie miał nic do powiedzenia.

Niestety tego dnia naszych zawodników na więcej nie było stać, a na domiar złego w doliczonym czasie gry moment niefrasobliwości w naszej defensywie wykorzystał Fabisiak ustalając wynik spotkania na 3:1 dla łaziszczan. – Z powodu kontuzji i wykluczeń zagraliśmy w nieco eksperymentalnym składzie, ale nie może być to wytłumaczeniem dla porażki. Był to chyba nasz najsłabszy mecz w tej rundzie. Musimy wyciągnąć z niego wnioski i poprawić się w kolejnych występach – zakończył Łukasz Kopczyk.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej tyszanie plasują się na czwartej pozycji w tabeli, ze stratą trzech punktów do lidera – Unii Książenice.

KS Polonia Łaziska Górne – GKS II Tychy 3:1 (2:0)
1:0
 – Hewlik (24.)
2:0 – Bandura (38.)
2:1 – J. Biegański (49.)
3:1 – Fabisiak (90.)

Sędziował: Jakub Tekieli (Bielsko-Biała)

GKS II Tychy: 1. Odyjewski – 3. Nieśmiałowski (46, 97. Rutkowski), 32. Bielusiak, 79. Szołtys Ż, 47. Laskoś, 7. K. Kokoszka (46, 24. Paluch), 8. A. Biegański, 14. Bojarski, 18. J. Biegański, 10. Wróblewski, 11. Staniucha. Trener Łukasz Kopczyk.