Rozwój percepcji słuchowej i warsztat kreatywnego muzykowania.

 


Stary Magistrat – 27 października 2019 r., godz. 12:00

Przed nami drugi z październikowych warsztatów muzycznych, który zainteresuje szczególnie instrumentalistów w każdym wieku – muzyków grających na instrumentach smyczkowych, dętych, strunowych szarpanych, akordeonistów oraz perkusistów. Zapraszamy tych, którzy potrafią grać na instrumentach przynajmniej na poziomie podstawowym i posiadają własny instrument.

Celem warsztatów „Rozwój percepcji słuchowej i warsztat kreatywnego muzykowania”, prowadzonych przez Kazimierza Nitkiewicza z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, będzie uwrażliwienie zmysłu słuchu na zjawiska zachodzące w muzyce, bieżąca analiza zjawisk muzycznych, ćwiczenie umiejętności współmuzykowania w zespole muzycznym, rozwijanie myślenia kreatywnego i improwizacji, ze szczególnym uwzględnieniem improwizacji zespołowej.

Kazimierz Nitkiewicz
 – trębacz, reżyser dźwięku, wokalista, twórca piosenek. Na trąbce gra od 9 roku życia, przerabiając różne style muzyczne od muzyki klasycznej, przez jazz, reggae, orkiestry dęte do muzyki tradycyjnej i polskiej muzyki lat 30. XX wieku. Jako trębacz, realizator albumów i wydawca na stałe działa w Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej. Współpracował w różnych rolach (trębacz, realizacja nagrań, postprodukcja nagrań, realizacja dźwięku na żywo, wydawca) z różnymi zespołami i artystami.

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy
koszt:
 15 zł od osoby
zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20–22, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl
uwaga! przy zapisach prosimy o informację na jakim instrumencie gra uczestnik warsztatów

„Z przytupem” to propozycja Muzeum Miejskiego w Tychach w ramach cyklu „Kultowe Osiedle A” oraz Programu Rewitalizacji dla Miasta Tychy.


Źródło : http://muzeum.tychy.pl/