Marcin Held nie jest już zawodnikiem organizacji ACA.

 


Czołowy zawodnik kategorii lekkiej w Polsce – Marcin Held (MMA 26-7) – nie przedłużył kontraktu z organizacją ACA. Informację potwierdził oficjalnie przedstawiciel ACA w Polsce Baysangur Edalbiev, który był gościem programu Fighters.

Polak w ACA zanotował trzy występy. Ze wszystkich wyszedł zwycięsko, więc informacje o niepowodzeniu rozmów mających na celu przedłużenie kontraktu są bardzo zaskakujące. Edalbiev powiedział:

– Walczyliśmy o przedłużenie kontraktu z Marcinem od razu po jego ostatniej walce. Niestety, nie doszliśmy do porozumienia.

Zapytany czy to oznacza koniec Helda w ACA odpowiedział:

– Niestety tak.

Marcin Held występował wcześniej w największych organizacjach MMA na świecie. Mowa tu oczywiście o Bellatorze, gdzie mógł pochwalić się rekordem 11 zwycięstw i 3 porażek oraz UFC. W tej drugiej Polakowi nie poszło już tak dobrze, ponieważ stoczył cztery walki, wygrywając tylko jedną. Held nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy. Pozostaje nam jedynie czekać na rozwój wydarzeń związanych z dalszą karierą zawodniczą, natomiast ciekawostką jest też fakt, że Held wraca do rodzinnych Tych i znów będzie trenował w Bastionie pod okiem Sławomira Szamoty. Jak wiemy, od dłuższego czasu Held trenował w Ankosie Zapasy Poznań pod okiem trenera Andrzeja Kościelskiego.


Źródło : https://www.mmarocks.pl/