Honorowa odznaka dla dr. n. med. Adama Dyrdy, ordynatora „tyskiej ginekologii”.

 


Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Szpitala Megrez w Tychach dr n. med. Adam Dyrda otrzymał wyjątkowe wyróżnienie – odznakę honorową ”Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia”. Jest to najwyższe odznaczenie Ministra Zdrowia za szczególne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej. Wręczenie odznaczeń miało miejsce podczas uroczystych obchodów 30-lecia Odrodzenia Samorządu Lekarskiego, które odbyły się w ubiegłą sobotę 21 września w katowickim NOSPR.

Odznaka honorowa „Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia” stanowi wyjątkowe wyróżnienie za szczególne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej, działania społeczne oraz profesjonalne podejście do pracy lekarza i troska o pacjentów.

– Otrzymana odznaka to dla mnie zaszczyt. Cieszę się, że całość mojego dorobku zawodowego – działalność naukowa, aktywność społeczna i codzienna praca w szpitalu zostały docenione i wyróżnione – mówi dr Adam Dyrda, Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej.

Dr n. med. Adam Dyrda, specjalista ginekologii i położnictwa, związany był z naszym szpitalem już na początku swojej kariery zawodowej, bowiem w Szpitalu Megrez odbył staż podyplomowy oraz zdobył I i II stopień specjalizacji. Po kilkunastu latach, wrócił do tyskiej placówki, obejmując stanowisko Ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej. Pełni także funkcję Przewodniczącego Komitetu ds. Jakości w Szpitalu Megrez.

Dr Dyrda jest autorem i współautorem prac naukowych publikowanych i przedstawianych na kongresach w Polsce i za granicą. Uczestniczy także aktywnie w pracach samorządu lekarskiego od 1993 roku. Wcześniej został już odznaczony przez Prezydenta RP srebrnym i złotym krzyżem zasługi, złotą odznaką „Zasłużony dla lekarzy” Śląskiej Izby Lekarskiej oraz tytułem „Zasłużony dla województwa śląskiego”, nadanym przez samorząd województwa śląskiego.

Uroczystość 30-lecia Odrodzenia Samorządu Lekarskiego, obchodzona 21 września przez Śląską Izbę Lekarską, zgromadziła ponad 1000 lekarzy i lekarzy dentystów oraz przedstawicieli placówek medycznych z woj. śląskiego. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń państwowych, ministerialnych, wojewódzkich i izbowych.


Źródło : http://www.szpitalmegrez.pl/