Janina Rosiek z Tychów z tytułem „Aktywnej seniorki”.

 


2 października w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie „Bezpieczeństwo Trzeciego Wieku”, w trakcie którego wyłonieni zostali zwycięzcy wojewódzkiego konkursu „Aktywny Senior”. Wśród nagrodzonych znalazła się tyszanka – Janina Rosiek.

64-letnia seniorka od 19 lat udziela się jako wolontariusz w Polskim Związku Niewidomych w Tychach, od 5 lat działa także aktywnie na rzecz seniorów w Klubie Seniora PLATYNA. Jednym z efektów jej pracy jest działająca od 3 lat formacja taneczna ANTIDOTUM, z którą wystąpiła m.in. na tyskie Senioriadzie i wielu innych imprezach dla seniorów w regionie.

Pani Janina jest także inicjatorką projektu „Uczeń i Mistrz na parkiecie” realizowanego w ramach programu „Seniorzy w akcji”. Projekt opró cz pokazów tańca, warsztatów i ćwiczeń obejmował utworzenie „interwencyjnego pogotowia tanecznego”, które odwiedziło m.in. świetlice terapeutyczne, domy opieki, domy dziecka oraz placówki lecznicze.

Taniec jest największą pasją „Aktywnej seniorki”, towarzyszy jej codziennie pomimo wieku, niepełnosprawności ( jest osobą słabo widzącą) i problemów zdrowotnych. Jak sama mówi, wierzy, że dzięki swojej aktywności daje seniorom możliwość przeżycia wieku senioralnego w dobrej kondycji, aktywności i z uśmiechem. Za to zaangażowanie i pasję pomimo przeciwności losy została doceniona przez jury wojewódzkiego konkursu „Aktywny Senior”.


Źródło : http://umtychy.pl/