8 zespołów powalczy o tytuł mistrza Tyskiej Ligi Futsalu.

 


Jubileuszowa 10 edycja wystartuje już w październiku, a jej skład przeszedł sporą metamorfozę. Niestety w nadchodzących rozgrywkach zabraknie Królewskich, FCA, ZET Szpilerni, Matadora i co najgorsze ostatniego triumfatora czyli – The Naturat.

Strata broniących tytułu mistrzów na pewno jest spora, ale jeszcze większy smutek odczuwamy z powodu wycofania się z rozgrywek ekipy Matadora, która w ubiegłym roku świętowała 20-lecie istnienia. Trzymamy kciuki, aby Matadorowi pomimo ogromnych problemów kadrowych udało się reaktywować w przyszłym sezonie i powrócić na mapę amatorskich zespołów w naszym mieście.

W sezonie 2019/2020 zobaczymy dwóch beniaminków – MAGNA FORMPOL oraz PRAWNIKÓW. Pierwszy zespół nie jest anonimowy. Ekipa prowadzona przez Sebastiana Idczaka w sezonie 2011/2012 sięgnęła po złote medale. W dwóch kolejnych stawała na podium. Dzisiaj to będzie całkowicie nowy zespół złożony głównie z trenerów Akademii Piłki Nożnej.

Z kolei PRAWNICY to zespół, który postanowił zgłosić i zasilić król strzelców TLF – Michał Różycki. Popularny „Pcheła” zrezygnował z gry w Matadorze i będzie próbował swoich sił z Prawnikami. Niewykluczone, że zespół ten wzmocni kilku zawodników byłej drużyny M. Różyckiego.

Nie ulega wątpliwości, że zarówno MAGNA FORMPOL jak i PRAWNICY to najmocniejsi beniaminkowie jacy zasilili szeregi TLF w ostatnich latach. Historia pokazuje, że nowe zespoły, które trafiają do TLF, potrafią narobić sporego zamieszania (przykład Hapoelu Beer Kebab czy The Naturat’u). Jak będzie tym razem ? Dowiemy się już po kilku kolejkach.


Źródło : http://futsal-tychy.futbolowo.pl