Summer Shorts w Klubie Wilkowyje MCK.

 


Klub Wilkowyje MCK – 26 września 2019 r., godz. 19.00

wstęp wolny

Chociaż za oknami prawie jesień, to zapraszamy do złapania letnich kadrów na pokazie Summer Shorts w Klubie Wilkowyje MCK.

W programie lato będzie towarzyszyć nam w każdym filmie: ta pora roku to dla dwóch przyjaciół przełomowy czas w wyborze drogi życiowej, dla koguta upały będą częścią jego domowego życia w bombajskim mieszkaniu, letni dzień stanowić będzie scenerię dla subtelnej love-story, ciepło towarzyszyć nam będzie we wzruszającej historii imigranta żyjącego w Danii, a wysokie temperatury zapewni rave ubrany w niezwykłą animację.

Program:

1. L’été et tout le reste (The summer and all the rest), reż. Sven Bresser, fabuła, Holandia 2018, 18 min.

Kiedy pod koniec lata ostatnie promy z turystami odpływają i większość znajomych Marc-Antoine’a wyjeżdża na studia lub do pracy, on i jego przyjaciel Mickael pozostają w tyle na opuszczonej wyspie.

2. El Afilador (The Sharpener), reż. James Casey, fabuła, Meksyk 2018, 9 min.

W małej kawiarni, w centrum Mexico City pracuje młoda kobieta. Dni spędza na przygotowywaniu jedzenia, słuchaniu sentymentalnej muzyki i oczekiwaniu na przybycie obiektu swoich obsesji.

3. Tungrus, reż. Rishi Chandna, dokument, Indie 2018, 14 min.

Obserwacja tygodnia z życia domowników klasy średniej w Bombaju, które przewraca się do góry nogami, gdy ojciec rodziny przynosi do domu pisklę do zabawy dla swoich kotów.

4. Abu Adnan (Adnan’s Father), reż. Sylvia Le Fanu, fabuła, Dania 2017, 25 min.

Sayid pragnie zachować status ojca i patriarchy rodziny w nowym środowisku językowym i kulturowym, mimo że jego syn coraz bardziej asymiluje się z duńską kulturą językową.

5. Fest, reż. Nikita Diakur, animacja, Niemcy 2018, 3 min.

Rave lalek na strunach.

Łączny czas pokazu: 70 min.
Zestaw z polskimi i angielskimi napisami.


Źródło : http://kultura.tychy.pl/