DK 44 : ruch wahadłowy w weekendy.

 


Uwaga kierowcy! Już w najbliższą sobotę – 21 września – planowane jest wprowadzenie tymczasowej zmiany organizacji ruchu na kolejnym fragmencie przebudowywanej w Tychach drogi krajowej nr 44.

Chodzi o około 700-metrowy odcinek pomiędzy ulicą Długą a Kościelną, gdzie przez ten weekend obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Na tym nie koniec zmian.

Zmiany w najbliższy weekend

Najbliższa zmiana organizacji ruchu na DK44 wiąże się z wprowadzeniem ruchu wahadłowego na fragmencie pomiędzy ulicą Długą a Kościelną. Ma to pozwolić wykonawcy wznowić robót bitumiczne, a przypomnijmy, że na tym odcinku do ułożenia została już tylko ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu. By zminimalizować utrudnienia w ruchu, prace prowadzone będą w czasie weekendu: od soboty (21.09) do niedzieli (22.09) w godzinach od 6:00 do 18:00.

Zmiany w kolejny weekend

Kolejnych utrudnień należy spodziewać się na fragmencie pomiędzy węzłem Wartogłowiec a ul. Długą. Tu również wprowadzony zostanie ruch wahadłowy i będzie on obowiązywał w ostatni weekend września – od soboty (28.09) do niedzieli (29.09) także w godzinach od 6:00 do 18:00.

Co ważne, w obu przypadkach roboty są ściśle uzależnione od warunków atmosferycznych, a to oznacza, że terminy mogą ulec przesunięciu.

Przepraszamy za wszystkie niedogodności związane z realizacją tej inwestycji oraz prosimy kierowców o ostrożną jazdę i cierpliwość.


Źródło : http://umtychy.pl/